Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Prequel Dead Space w postaci komiksu

Firmy Electronic Arts i Image Comics zapowiedziały, iż powstanie komiks, oparty o nadchodzące dzieło pierwszej z wymienionych - Dead Space.

Historia opowiadać będzie losy bohaterów sprzed wydarzeń przedstawionych w grze.

Reklama

Obrazkowy prequel przygotowywany jest przez Bena Templesmitha (ilustracje) i Antony'ego Johnstona (tekst), wcześniej pracujących razem m.in. nad komiksem WASTELAND. Historia sięgać będzie wydarzeń z początków kolonii górniczych w kosmosie oraz opowie nam dokładnie, skąd w grze pojawiły się tajemnicze mutanty. Pierwsze wydanie ma pojawić się w Stanach Zjednoczonych już 3 marca, jego cena nie jest znana.

Fabuła wirtualnej wersji Dead Space rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater, inżynier Isaac Clarke, dostaje pilne wezwanie na jeden ze statków górniczych, w celu sprawdzenia otrzymanego wezwania o pomoc. Nieoczekiwanie, na miejscu czekają na niego zmutowane monstra, którym musi stawić czoło. Po więcej informacji o samej grze sięgnijcie do naszej Encyklopedii.

Dead Space ukaże się na komputery PC oraz konsole PS3 i Xbox 360. Premiera planowana jest na jesień 2008 roku. Grę w naszym kraju dystrybuować będzie Electronic Arts Polska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje