Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Prawa do Fallouta MMO w rękach Bethesdy

Długi jak iguana na patyku konflikt dobiegł wreszcie końca. Prawa do realizacji MMO w uniwersum Fallouta trafiły w ręce Bethesdy.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że Bethesda i Interplay zaczęły negocjować warunki przejęcia przez jedną z tych firm praw do wyprodukowania Fallouta MMO. Nie wiedzieliśmy wówczas, która ze stron ostatecznie stanie się ich posiadaczką. Teraz wreszcie wszystko stało się jasne.

Reklama

Negocjacje między Bethesdą a Interplayem zakończyły się następująco - Bethesda uzyskała pełne prawa do produkcji gry, natomiast Interplay otrzyma od niej kwotę w wysokości dwóch milionów dolarów. Ponadto każda ze stron musi opłacić z własnej kieszeni koszty sądowe. Takie są ostateczne warunki ugody, na którą czekaliśmy od 2007 roku.

To nie wszystkie ustalenia, do jakich doszło między Bethesdą a Interplayem. Ta druga firma, mająca obecnie prawa do dystrybucji gier Fallout, Fallout 2 oraz Fallout Tactics, będzie ich właścicielką do końca przyszłego roku. Wraz z początkiem 2014 przejdą one na Bethesdę.

Wyjaśniła się także kwestia praw studia Masthead do prac nad MMO w uniwersum Fallouta, które miały być prowadzone pod szyldem Interplaya. Sprawę wygrał oskarżyciel, studio ZeniMax. Masthead przyznało, że nie miało praw do posługiwania się marką Fallouta i zapewniło, iż nie będzie tego robić w przyszłości.

Bethesda i Interplay rozpoczęły współpracę nad Falloutem MMO w 2007 roku. Bethesda zainwestowała w projekt kilkadziesiąt milionów dolarów. Jednak według jej szefostwa i prawników, Interplay nie dotrzymał warunków umowy, ale nie chciał zrzec się praw do prac nad grą na rzecz Bethesdy. Wówczas sprawa wkroczyła na drogę sądową.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje