Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2 anulowane

Ukraińcy z GSC Game World przerwali prace nad sequelem S.T.A.L.K.E.R.-a. Jednocześnie założyli nowe studio i rozpoczęli prace nad nowym projektem.

S.T.A.L.K.E.R. 2 już raczej nie powstanie. Ukraińcy z GSC Game World po wielu miesiącach prac nad grą porzucili ją (a dokładnie - "zamrozili"), o czym poinformowali dzisiaj. Powód? Nowi inwestorzy projektu nie potrafili się porozumieć z właścicielami praw do marki S.T.A.L.K.E.R. Od grudnia 2011 roku pracownicy GSC Game World nie otrzymywali pensji.

Reklama

Pocieszeniem jest informacja, że byli twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a 2 założyli nowe studio, Vostok Games, i rozpoczęli prace nad nową grą, zatytułowaną Survarium. Będzie ona pierwszoosobową strzelanką MMO (choć nie tylko, bo twórcy zawrą w niej także moduł dla pojedynczego gracza), osadzoną w klimatach znanych ze S.T.A.L.K.E.R.-a. Więcej na jej temat mamy się dowiedzieć jutro.

Na razie wiemy, że w Survarium udamy się do postapokaliptycznego świata, w którym państwa będą upadać pod naporem rozprzestrzeniającej się błyskawicznie roślinności i rozwścieczonych zwierząt. To właśnie flora i fauna będą tym razem głównymi wrogami, a nie radioaktywność.

Survarium ma być dostępne za darmo i zarabiać wyłącznie na mikrotransakcjach. Premiera gry jest planowana na koniec przyszłego roku. Powstaje ona, przynajmniej póki co, wyłącznie w wersji na pecety.

S.T.A.L.K.E.R. 2 był jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Projekt zapowiedziano już w sierpniu 2010 roku. Wydawało się, że prace nad nim powoli zmierzają ku końcowi. Czy komuś uda się przywrócić go do życia?

TERA: Kontrolwersje wokół wersji dla Europy

Dowiedz się więcej na temat: Game World

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje