Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Prace nad A Vampyre Story 2 wstrzymane

Wyjątkowo obiecująca przygodówka o wampirach znalazła się na krawędzi. Twórcom brakuje funduszy. Prace nad grą zostały wstrzymane.

To przykra wiadomość dla wszystkich wielbicieli przygodówek, szczególnie tych dwuwymiarowych, ze sterowaniem point & click. Bill Tiller ze studia Autumn Moon Entartainment poinformował w wywiadzie dla niemieckiego serwisu The Gamers Base, że prace nad A Vampyre Story 2: A Bat's Tale zostały wstrzymane.

Reklama

Powód ich przerwania jest prozaiczny. Twórcom zabrakło pieniędzy na dalszy rozwój projektu. Wyniknęło to stąd, że dwie inne firmy z branży "growej" nie dotrzymały zobowiązań, co poskutkowało zmniejszeniem się budżetu na prace nad A Vampyre Story 2.

W chwili obecnej poszukują inwestorów. Dopóki nie uda się ich znaleźć, prace nie zostaną wznowione. Jak wyglądają obecnie poszukiwania firm chcących wyłożyć pieniądze na rozwój projektu, nie wiadomo. Możliwe, że A Vampire's Story 2 nigdy nie ujrzy światła dziennego (wampir pewnie by się z tego ucieszył).

Tak nawiasem, zastanawia jeden fragment wypowiedzi Tillera. Otóż twierdzi on, że do tej pory udało się przygotować 30% gry. Tymczasem w ubiegłym roku twórcy twierdzili, że mają już ukończone 40%. Czyżby przez kolejne miesiące cofnęli się w rozwoju projektu? Czy też Tiller z czasem doszedł do wniosku, że jest do zrobienia więcej niż planowano?

Kilka tygodniu temu Tiller informował na Facebooku, że na ukończeniu jest pierwszy epizod prequela A Vampyre Story, zatytułowany A Vampyre Story: Year One - When Mona Met Froderick. Gra wymaga już ponoć tylko ostatnich szlifów, ale prace nad nią zostały wstrzymane. Panowie z Autumn Moon Entertainment planowali się nią zająć, gdy tylko będą mieli więcej czasu. Teraz, w obliczu przerwania prac nad sequelem, powinni go wreszcie znaleźć.

Borderlands 2: Nowe informacje o gunzerkerze

Dowiedz się więcej na temat: Na krawędzi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje