Reklama

Pożegnajcie"Gothic 4", powitajcie"Arcania: A Gothic Tale"

Coraz więcej szczegółów pojawia się w Internecie na temat kontynuacji serii Gothic. Tym razem z pakunkiem świeżych informacji przybywa redakcja serwisu GameSpot.

Wcześniej informowaliśmy, że "Arcania" to oficjalny podtytuł Gothika 4. Cóż... okazało się, że ta gra tak na prawdę nosi tytuł Arcania: A Gothic Tale. Informują o tym redaktorzy serwisu GameSpot, którzy zostali zaproszeni na specjalny pokaz przygotowany przez studio Dreamcatcher (tworzące A:AGT).

Treściwie, w punktach, wymienione nowości:

1. Ekipa Dreamcatcher doszła do wniosku, że jest zasadnicza różnica pomiędzy gustem Amerykanów a Europejczyków. Dlatego ci pierwsi dostaną grę bardziej kolorową, a mieszkańcy Starego Kontynentu będą się cieszyć grafiką o bardziej stonowanych barwach.

Reklama

2. Dawny Bezimienny objął tron, ale władza i jego zepsuła. Poddani nie są mu wierni, dlatego wybrany zostanie nowy Bezimienny, który będzie mógł dowolnie wpłynąć na obecnego władcę (zabić, przekonać albo zostawić w spokoju).

3. Siła ciosu jest ściśle związana z paskiem staminy. Im dłużej przytrzyma się przycisk, tym silniejsze uderzenie wykona postać.

4. Na początku gry nie będzie żadnego żmudnego tworzenia postaci.

5. Za to do dyspozycji gracza zostanie oddany bogaty system dostosowywania sprzętu do swoich potrzeb. Np. miecze można rozbić na rękojeść i ostrze, a następnie mieszać je z innymi częściami. To samo tyczy się tarcz i zbroi.

6. Zmiana stylu gry jest możliwa w każdej chwili - punktów doświadczenia jest tyle, że starczy na "wymaksowanie" nie tylko podstawowej klasy, ale także na rozwinięcie tych pobocznych.

7. Magia posłuży nie tylko do tworzenia ognistych kul, czy sterowania cyklem dnia i nocy. Nowy Bezimienny będzie także mógł przejąć kontrolę nad pogodą - na przykład wywoływać deszcz nad strażnikami strzegącymi przejścia. Ci uciekną do pobliskiej chatki aby nie zmoknąć, a postać gracza będzie mogła przemknąć niezauważona.

8. Znajomość poprzednich części nie będzie konieczna. Pomostem łączącym starą sagę z Arcanią jest dodatek do Gothika 3 - Forsaken Gods. Ma on zapewnić od 20 do 25 godzin zabawy. Do tego jest wyjątkowo dokładnie sprawdzany pod kątem błędów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje