Powieść w świecie Deus Exa

Wczoraj staliśmy się świadkami wydarzenia, które potwierdza, że gry komputerowe znajdują się dziś na styku wielu dziedzin sztuki.

Wydawnictwo Del Ray poinformowało, że wyda powieść opartą na serii gier Deus Ex. Książka "Deus Ex: Efekt Ikara" jest pisana przez Jamesa Swallowa i zostanie wydana w przyszłym roku.

Fabuła powieści została osadzona w fascynującym świecie Deus Ex, cyberpunkowo-technologicznej utopii, gdzie nic nie jest takie jak się wydaje. W nie tak odległej przyszłości, świat staje się miejscem pełnym wielkich innowacji i zaawansowanej technologii? ale także miejscem pełnym chaosu i konspiracji.

Nowe technologie pchają ludzki potencjał do granic możliwości nawet, gdy zagraża to bezpośrednio przyszłości naszej rasy, z z cienia wyłaniają się tajemne moce, które konspirują, by przejąć kontrolę nad światem. Gdy dwóch nieoczekiwanych bohaterów - Anna Kelso, agentka tajnych służb i Ben Saxon, żołnierz sił specjalnych - zbliżają się niewygodnie blisko do prawdy, wybory których dokonają zmienią kurs historii? albo pogrążą świat w ciemności. Powieść osadzona jest w uniwersum Deus Ex i wystąpią w niej postacie i elementy fabuły, które będą się pokrywać z nadchodzącą grą Deus Ex: Human Revolution.

Reklama

Gra Deus Ex: Human Revolution na niedawno zakończonych targach E3 w Los Angeles otrzymała od mediów branżowych z całego świata aż 25 nominacji w wielu prestiżowych kategoriach.

(Informacja prasowa)

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy