Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Portal 2 także w pudełkach

Valve nie zamierza wydawać sequela swojej gry tylko w formie cyfrowej i dystrybuować poprzez należącego do siebie Steama.

Trafi ona także do tradycyjnych sklepów, w pudełkach.

Reklama

Firma ogłosiła, iż podpisała z Electronic Arts umowę, na mocy której Portal 2 będzie dystrybuowany również w postaci pudełkowej. Do tej pory istniały obawy, że gra będzie rozprowadzana wyłącznie w formie cyfrowej, poprzez serwis Steam, należący - notabene - właśnie do Valve. To na pewno dobra wiadomość dla Polaków, ponieważ w Polsce kupowanie gier w e-dystrybucji nie jest jeszcze tak popularne, jak na Zachodzie (m.in. dlatego, że sklepy takie jak Steam nie mają oferty w złotówkach, więc za wszystkie produkty musimy płacić w euro).

Jednakże powyższa informacja dotyczy prawdopodobnie tylko wersji na komputery.

Posiadacze PlayStation 3 i Xboksów 360 raczej będą musieli skorzystać z systemów dystrybucji cyfrowej - PlayStation Network oraz Xbox Live Marketplace. Tylko tą drogą będą mogli nabyć grę (ale nie jest to jeszcze ostatecznie przesądzone i może się okazać, że w sklepach zobaczymy także konsolowego Portala).

Jak wiemy od niedawna, Portal 2 będzie miał premierę 22 kwietnia przyszłego roku. Najpierw twórcy mówili o tym, iż gra trafi do sklepów jesienią 2010, potem przełożyli termin na początek 2011 (styczeń-luty), lecz później zrobili to jeszcze raz, zasłaniając się tym, że chcą, aby produkcja trafiła do sprzedaży w możliwie jak najbardziej dopracowanej formie. Obyśmy nie usłyszeli za miesiąc czy dwa, iż z tego powodu chcą ponownie przenieść datę premiery...

Dowiedz się więcej na temat: Valve

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje