Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Polityczna afera z polską wersją gry FIFA 12

EA Sports podzieliło się ze światem wymaganiami sprzętowymi PC-towej wersji FIFY 12. Niestety równocześnie w sieci pojawiły się niezbyt dobre wieści związane z polskim wydaniem produkcji, w której zabraknie log firm bukmacherskich sponsorujących największe zespoły piłkarskie.

Na oficjalnym Facebooku FIFY 12 pojawiły się oficjalne, rekomendowane wymagania PC-towej wersji gry. Mimo to, że będzie ona po raz pierwszy identyczna z edycjami konsolowymi, do jej uruchomienia nie będziemy potrzebować potężnego komputera.

Wymagania rekomendowane:

Reklama

- System operacyjny: Windwos XP, Vista lub 7

- Procesor: Intel Core2Duo 2,4 GHz

- RAM: 2 GB

- Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c z przyspieszeniem 3D, 256 MB pamięci i wsparciem dla Shader Model 3.0 - ATI Radeon HD 2900 lub Nvidia GeForce 8800 GT.

Tymczasem w sieci pojawiły się informacje, jakoby polska wersja FIFY 12 miała być nieznacznie okrojona. Niedawno prezydent Bronisław Komorowski podpisał nową ustawę hazardową, w ramach której zakazane jest m.in. reklamowanie internetowych firm bukmacherskich niezarejestrowanych w Polsce.

Dotyczy to jednak nie tylko spotów, czy bilboardów, ale także... koszulek piłkarskich, na których często goszczą loga tych firm. Również tych wirtualnych, obecnych w najnowszej odsłonie piłkarskiej serii od EA Sports.

Na screenach z polskiej wersji gry rzuca się w oczy brak log firm bukmacherskich sponsorujących poszczególne zespoły. Jak potwierdził nam polski oddział Electronic Arts, jest to związane właśnie z podpisaną niedawno przez prezydenta ustawą hazardową.

Szkoda, tym bardziej, że urok tego typu produkcji opiera się na szczegółach, a brak wizerunków sponsorów na koszulkach Realu, Barcelony czy Manchesteru United może wpłynąć na klimat FIFY 12.

Przeczytaj także zapowiedź gry FIFA 12

Dowiedz się więcej na temat: zespoły

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje