Reklama

Polityczna afera z polską wersją gry FIFA 12

EA Sports podzieliło się ze światem wymaganiami sprzętowymi PC-towej wersji FIFY 12. Niestety równocześnie w sieci pojawiły się niezbyt dobre wieści związane z polskim wydaniem produkcji, w której zabraknie log firm bukmacherskich sponsorujących największe zespoły piłkarskie.

Na oficjalnym Facebooku FIFY 12 pojawiły się oficjalne, rekomendowane wymagania PC-towej wersji gry. Mimo to, że będzie ona po raz pierwszy identyczna z edycjami konsolowymi, do jej uruchomienia nie będziemy potrzebować potężnego komputera.

Wymagania rekomendowane:

- System operacyjny: Windwos XP, Vista lub 7

- Procesor: Intel Core2Duo 2,4 GHz

- RAM: 2 GB

- Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c z przyspieszeniem 3D, 256 MB pamięci i wsparciem dla Shader Model 3.0 - ATI Radeon HD 2900 lub Nvidia GeForce 8800 GT.

Tymczasem w sieci pojawiły się informacje, jakoby polska wersja FIFY 12 miała być nieznacznie okrojona. Niedawno prezydent Bronisław Komorowski podpisał nową ustawę hazardową, w ramach której zakazane jest m.in. reklamowanie internetowych firm bukmacherskich niezarejestrowanych w Polsce.

Reklama

Dotyczy to jednak nie tylko spotów, czy bilboardów, ale także... koszulek piłkarskich, na których często goszczą loga tych firm. Również tych wirtualnych, obecnych w najnowszej odsłonie piłkarskiej serii od EA Sports.

Na screenach z polskiej wersji gry rzuca się w oczy brak log firm bukmacherskich sponsorujących poszczególne zespoły. Jak potwierdził nam polski oddział Electronic Arts, jest to związane właśnie z podpisaną niedawno przez prezydenta ustawą hazardową.

Szkoda, tym bardziej, że urok tego typu produkcji opiera się na szczegółach, a brak wizerunków sponsorów na koszulkach Realu, Barcelony czy Manchesteru United może wpłynąć na klimat FIFY 12.

Przeczytaj także zapowiedź gry FIFA 12

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje