Plany "zamachu" na Electronic Arts

Pracownicy zlikwidowanego studia Pandemic najwidoczniej wciąż noszą w sercach zadrę, jaką zostawiło po sobie Electronic Arts.

Teraz ekipa postanawia wypuścić grę, która będzie pstryczkiem w nos jednego z największych wydawców gier.

Zeszłoroczne zamknięcie studia Pandemic było dość ważne dla branży gier. Wydaje się, że właśnie przez ten ruch ze strony Electronic Arts ucierpiał The Saboteur, który miał szansę stać się naprawdę świetną grą, gdyby nie przyspieszona data premiery. Zwolnieni w efekcie pracownicy postanowili założyć nowe niezależne studio, które ochrzcili mianem Downsized Games ("Downsize" to określenie na znaczące zwolnienia w firmie).

Pierwszym projektem DG będzie gra BulletTrain na iPhone'a i iPoda Touch. Ale nie to jest w tej produkcji najistotniejsze. Głównym złym w BulletTrain jest korporacja zwana "Elaborate Acquisitions" ("Zawiłe Przejęcia", zwróćcie uwagę na skrót), na czele której stoi tajemniczy "JR" (szefem Elektroników jest John Riccitello...). Elaborate Acquistions przejmuje firmę transportową głównego bohatera i naszym zadaniem jest pokierować nim tak, aby zemścił on się na korporacyjnych bossach.

Reklama
gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: studia | pracownicy | plany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama