Pierwsze konkrety nt. Homefront 2

Nie kojarzycie takiej gry jak Homefront? No oczywiście, macie do tego pełne prawo, bo do jej premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy. Ale twórcy już myślą o kontynuacji!

Danny Bilson z THQ ujawnił kilka szczegółów dotyczących owych planów, przede wszystkim dotyczących fabuły i środowiska, w którym będzie osadzona gra. Podobnie jak jedynka, dwójka będzie osadzona w Stanach Zjednoczonych, zmagających się z kryzysem ekonomicznym i napaścią Korei Północnej. Jednak tym razem odwiedzisz drugą stronę rzeki Mississippi. Nikt nie ma pojęcia, co się tam dzieje, bo odkąd Koreańczycy wrzucili do rzeki radioaktywny jod, nikt nie może przekroczyć wodnej granicy, nie mając odpowiedniego kombinezonu (nasz bohater pewnie będzie go posiadał).

Reklama

Bilson nie ujawnił oczywiście daty premiery, ponieważ jest na to stanowczo za wcześnie. Zapewne nie będzie ona miała miejsce wcześniej niż w 2012 roku, w końcu jedynka ma trafić do sklepów dopiero w marcu 2011. I na razie to na niej powinniśmy się skupić.

THQ ma obszerne plany rozwoju Homefront. Bilson poza pierwszymi szczegółami na temat drugiej części gry, ujawnił również, iż twórcy planują rozwijać uniwersum na inne sposoby, a dokładnie, wydając książkę rozgrywającą się w realiach ukazanych na pecetach i konsolach, a także produkując serial telewizyjny (to już coś!).

Homefront na pewno ma niemały potencjał, lecz tylko od THQ zależy, jak uda się go zrealizować. Odpowiedź na pytanie, co dalej, powinna dać pierwsza gra z (miejmy nadzieję) serii.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy