Pecetowa wersja Grand Theft Auto V nie jest pewna

O tym, że najnowsza odsłona serii Grand Theft Auto trafi na wiosnę do sklepów wersjach na Xboksy 360 i PlayStation, już wiemy. A co z wydaniem na pecety?

To wcale nie jest takie pewne. Do tej pory Rockstar nie ogłosiło oficjalnie prac nad nim. Czy pecetowcy otrzymają możliwość zagrania w Grand Theft Auto V, ale później niż konsolowcy (jak w przypadku Grand Theft Auto V), czy też w ogóle nie będzie im to dane (jak w przypadku Red Dead Redemption)?

Nie wiadomo, ale pewnym pocieszeniem jest wypowiedź udzielona przez Dana Housera, wiceprezesa Rockstar, jakiej udzielił w wywiadzie dla serwisu IGN. Oznajmił on, że zarówno wersja na PC, jak i na Wii U, jest w dalszym ciągu rozważana.

"Musimy wszystko przemyśleć. To wszystko, co mogę wam obiecać" - odparł Houser na pytanie o Grand Theft Auto V na PC.

Reklama

"Chodzi przede wszystkim o to, że jesteśmy deweloperem niezależnym. Nie jesteśmy Nintendo, Sony ani Microsoftem. Każdą z tych firm lubimy na swój sposób. I możemy robić, co tylko zechcemy, jeśli tylko znajdzie się okazja na ubicie dobrego interesu i znalezienie rynku" - dodał Houser.

Tyle musi nam na razie wystarczyć. Jeśli macie tylko peceta, a chcecie koniecznie zagrać w Grand Theft Auto V, być może zostaniecie zmuszeni do zakupu konsoli. Niemniej warto poczekać na ostateczne oświadczenie Rockstar w tej sprawie.

Nawet jeśli będziecie musieli kupić dla GTA V konsolę, powinno wam się to opłacić. Nowa gra Rockstar zapowiada się wyśmienicie. Wystarczy nadmienić, że znajdziemy w niej największy świat w historii serii (większy niż we wszystkich lokacjach w GTA IV, GTA: San Andreas i Red Dead Redemption razem wziętych), trzech głównych bohaterów i trzy różne fabuły dla każdego z nich, a także mnóstwo szybkich samochodów i widowiskowych strzelanin, w jeszcze lepszej oprawie niż do tej pory.

Nowe Call of Duty pobiło wszystkie rekordy

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy