Reklama

PC-towa wersja nowego Deus Ex jest najlepsza?

Twórcy Deus Ex: Bunt Ludzkości uważają, że to wersja przeznaczona na PC jest bardziej dopracowana od odsłon konsolowych? Chcesz w pełni doświadczyć wymienionej gry? Zagraj właśnie w tę wersję.

Od dłuższego czasu daje się zauważyć pewne różnice w grafice pomiędzy PC a konsolami. Te drugie z racji tego, że są już na rynku kilka dobrych lat, po prostu się zestarzały. Nic więc dziwnego, że wiele gier obecnie lepiej wygląda na komputerach. Potwierdza to Deus Ex: Bunt Ludzkości, trzecia odsłona znakomitej gry FPS z elementami RPG. Pytanie więc, czym różnią się obie wersje?

"Nie było takiej możliwości, aby nasz zespół pracował na trzech platformach jednocześnie. Zrobienie Deus Exa to naprawdę wielkie wyzwanie, a my chcieliśmy być pewni, że wszystko będzie wyglądać jak należy" - rozpoczyna swoją wypowiedź Julien Bouvrais ze studia producenckiego Eidos-Montreal.

Reklama

"Po pierwsze gra wykorzystuje DX11 na PC. Jeśli więc twój komputer obsługuje DX11 to możesz zobaczyć kilka ciekawych funkcji, które wdrożyliśmy, a nie ma ich na konsolach, jak na przykład: teselację w czasie rzeczywistym, lepsze oświetlenie, a także poprawiony efekt rozmycia głębi ostrości. Dodatkowo na PC znajduje się opcja umożliwiająca korzystaniu z kilku monitorów (AMD Eyefinity) oraz 3DHD. Poza tym gra na PC ma nieco inny interfejs od wersji na konsole, dzięki czemu granie przy pomocy myszki i klawiatury daje możliwość pełnej konfiguracji" - zdradza Julien Bouvrais.

Z kolei inny członek ekipy projektowej dodaje: "Sporo zrobiliśmy także jeśli chodzi o anti-aliasing. W grze znajduje się kilka opcji, które umożliwiają dostosowanie do mocy posiadanego sprzętu. To naprawdę pomaga dostrzec wygładzone ostre krawędzie na ekranie monitora".

Brzmi zachęcająco? Aby zobaczyć te wszystkie efekty o których mówią twórcy, trzeba mieć naprawdę dobry sprzęt. Jednak mimo pewnych różnic pomiędzy wersjami w Deus Ex: Bunt Ludzkości warto zagrać niezależnie od tego, jaką platformę się posiada.

Afera z darmowymi kodami w Deus Ex

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje