Reklama

Nowy Tomb Raider w stylu Uncharted

Wzorowanie się i inspirowanie jest dobre, oczywiście pod warunkiem, że nie zaczyna się niczego kopiować niczym przez kalkę. Oby pamiętali o tym twórcy nowego Tomb Raidera.

Panowie z Crystal Dynamics mają za zadanie odświeżyć markę Tomb Raider. W tym celu będą musieli zmienić rozgrywkę nie do poznania (Larę już zmienili).

Projektując ją, wzorują się na najlepszych. Karl Stewart, jeden z pracowników zespołu, nie wyklucza, iż kolejna odsłona Tomb Raidera będzie inspirowana popularną serią Uncharted, znaną tylko posiadaczom PlayStation 3.

"Uncharted wywarł ogromne wrażenie na wszystkim, także na zespole pracującym nad nowym Tomb Raiderem. Jak niby mógł tego nie zrobić? Ponad trzydzieści tytułów gry roku mówi samo za siebie" - powiedział Stewart w wywiadzie dla serwisu Eurogamer. Zgadzamy się w stu procentach.

Reklama

Kiedy zapytano Stewarta o inspiracje dwoma wydanymi już częściami Uncharted (trzecia jest w drodze), nie powiedział niczego konkretnego, lecz nie wykluczył tego. Stwierdził, że na kolejne szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Jeśli o nas chodzi, nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby Tomb Raider przypominał Uncharted. To chyba jedna z lepszych inspiracji, jakie moglibyśmy sobie wymarzyć. Przygody Nathana Drake'a są piękne, ciekawe i efektowne. Taki właśnie powinien być również Tomb Raider.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy