Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nowy rekord w Galadze

W niektóre gry chyba będziemy grali zawsze, nawet po kilkudziesięciu latach od ich wydania.

Galaga wciąż cieszy się zainteresowaniem graczy, którzy ciągle walczą o nowe rekordy.

Reklama

Taka sztuka udała się właśnie Andrew Laidlawowi z Waszyngtonu, który zdobył aż 4,525,150 punktów z pięcioma życiami i na najwyższym poziomie trudności. Stał się dzięki temu zdobywcą najwyższego wyniku w historii tej gry. Wcześniejszym rekordzistą był Phil Day, który w 2009 roku uzyskał 3,275,720 punktów.

Najbardziej zaskakująca w tym wszystkim jest chyba różnica pomiędzy jednym rekordem a drugim. Laidlaw pobił rezultat Day'a aż o 1,249,430 punktów! Tym faktem zaskoczony jest sam Day, który przyznaje, że nie spodziewał się, iż komukolwiek uda się pobić jego rekord aż o tyle oczek.

Jednak omawiana powyżej kategoria rozgrywek w Galagę, gdzie liczba żyć jest ograniczona do pięciu, nie jest jedyną. Jest jeszcze coś takiego, jak maraton, gdzie nowe życia można zdobywać tak długo, jak tylko daje nam je gra.

Najwyższy wynik w tym układzie wynosi 15,999,990 punktów, został on zdobyty w1989 roku. Day rozważa próbę pobicia tego rekordu, chociaż na razie wycofuje się z zabawy w Galagę.

A wy macie jakieś rekordy, którymi chcielibyście się pochwalić? Jest jakaś klasyczna gra, w którą gracie do dziś i zdobywacie coraz to lepsze wyniki? Pochwalcie się!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje