Reklama

Nowy procesor Intela zamienia PC w konsolę

Na trwających właśnie targach CES 2011 w Las Vegas koncern Intel zaprezentował swoje nowe dziecko - procesor Sandy Bridge, który posiada również ogromne możliwości obróbki grafiki 3D i multimediów.

Jak twierdzą przedstawiciele koncernu i ich goście - w tym Gabe Newell ze studia Valve - to rewolucja w komputerach.

Sandy Bridge to procesor Core i7 drugiej generacji, oparty o pierwszy na świecie chip oparty o technologię 32 nanometrów. To gwarantuje mu największą moc obliczeniową, przy wyraźnie niższym zapotrzebowaniu na energię, a także m.in. kosztach wytworzenia.

Podczas prezentacji procesora podano kilka ciekawych danych na jego temat - np. to, że Microsoft Excell pracuje na nim aż 833% szybciej, niż na procesorach wcześniejszej generacji.

Reklama

Nowe cacko nie będzie jednak wykorzystywane do prac biurowych, a raczej do multimediów i gier. By potwierdzić, że Sandy Bridge nadaje się do tych zastosowań, zaproszono na prezentację procesora Gabe'a Newella, który mówił o nim m.in. tak: "To coś, co naprawdę zmienia zasady gry. Dzięki tej technologii mamy na PC doświadczenie takie, jak na konsolach."

I dodał, że Portal 2 zaprogramowany został już z myślą o tym, by wykorzystać moc nowego procesora. A mówi się, że może on generować grafikę bardziej wydajnie, niż 40-50% procesorów kart graficznych znajdujących się na rynku.

A skoro już o Newellu mowa - ciekawą rzecz powiedział również w wywiadzie dla magazynu Develop: "Platforma PC to centrum wszelkiej innowacji, nieważne czy chodzi o mikrotransakcje, gry MMO, gry free2play, czy coś takiego jak CityVille, które po miesiącu ma już 84 miliony graczy. To dowód na to, że innowacje mogą mieć miejsce tylko na otwartych platformach. Jestem podekscytowany przyszłością platformy PC."

Dowiedz się więcej na temat: sandy | Sandy Bridge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje