Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nowy pomysł Activision na haracz od graczy

Activision rozważa wprowadzenie w życie kolejnego pomysłu, którego celem jest wyciągnięcie pieniędzy od graczy.

Chodzi w nim o to, by dodatki DLC do serii Guitar Hero udostępniać na zasadzie abonamentu. Guitar Hero MMO? Hmm...

Reklama

W wywiadzie udzielonemu internetowemu wydaniu dziennika Seattle Times Kai Huang, współzałożyciel studia Red Octane (obecnych producentów serii Guitar Hero), wyjawił, że Activision myśli nad abonamentem, którego opłacanie uprawniałoby do pobierania wszelkich dodatkowych piosenek do Guitar Hero.

"To zdecydowanie jedna z tych rzeczy, jakie bardzo chcielibyśmy zrobić" - tłumaczy Huang. "Klienci tego chcą, wiem, że tego chcą. Będziemy próbować to urzeczywistnić" - dodaje.

Z pozoru wydaje się to kolejnym, szalonym pomysłem Bobby'ego Koticka i spółki, sposobem na wyciągnięcie dodatkowej kasy. Ale jeśli się nad tym zastanowić... Do gier takich, jak Guitar Hero 5 co tydzień wychodzi wiele piosenek, których zakup kosztuje fortunę. Największych fanów cyklu na pewno ucieszyłby rozsądny abonament, w ramach którego mieliby dostęp do wszystkich bonusowych utworów. Byłoby to bardziej ekonomiczne? pod warunkiem, że miesięczna kwota, jaką trzeba by wydać, nie była by zbyt wysoka. Ale znając pazerność żyłkę do interesów Activision...

Dowiedz się więcej na temat: Życie | pomysł | haracz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje