Reklama

Nowa gra Willa Wrighta będzie śledzić graczy

Will Wright, legendarny twórca The Sims, SimCity i Spore'a, ujawnił swoją nową produkcję. Jak przystało na tego projektanta, jego kolejna gra ponownie ma przynieść ze sobą rewolucję.

Jest nią HiveMind tworzona przez założone niedawno studio o tej samej nazwie. W wywiadzie dla serwisu VentureBeat Wright ujawnił swój kolejny projekt - HiveMind. Powstająca w założonym przez niego studiu o tej samej nazwie gra będzie dosyć niecodzienną produkcją - będzie bowiem zbierać informacje o graczu i jego prawdziwym życiu i na tej podstawie dostosowywać się do jego własnych potrzeb.

HiveMind ma zbierać takie dane, jak miejsce zamieszkania danej osoby, informacje o jego znajomych, czy ilości posiadanych pieniędzy. Następnie w oparciu o nie będzie kierować graczy w miejsce, które - bazując na jego zainteresowaniach - mogą go zainteresować i cieszyć.

Reklama

Wright przyznaje, że założenia gry są dosyć kontrowersyjne i mogą niektórym wydawać się atakiem na prywatność. Uważa jednak, że istnieje wartość rozrywkowa w dzieleniu się informacjami o sobie, a młodzi ludzie nie powinni mieć problemu z udostępnianiem danych o swoich zainteresowaniach.

Will Wright nie chce jednak, aby jego gra była ograniczona tylko do informacji o miejscu zamieszkania - HiveMind zbada gracza znacznie głębiej i analizując jego psychikę, odkrywając czym kieruje się podejmując konkretne działania. Co ważne - produkcja ma zbierać dane tylko o jednej, konkretnej osobie, a nie o ogólnej grupie. Dzięki temu to gracz stanie się grą.

HiveMind umożliwi także proszenie przyjaciół o pomoc w rozwiązaniu naszych problemów i osiągnięciu celów z prawdziwego życia. Pozwoli to grupie znaleźć sposób na zażegnanie kłopotu jednej osoby. A z tego znany jest przecież internet. Produkcja Wrighta ma wykorzystać także zebrane dane do kojarzenia ze sobą graczy, niemal w ten sam sposób, jak na przykład w serwisach randkowych.

"To rozrywka, styl życia i osobiste narzędzia. Z tymi danymi świat i obecne w nim możliwości rozrywki stają się bardziej widoczne. Jeśli moglibyśmy dowiedzieć się wystarczająco wiele o graczu, moglibyśmy stworzyć gry o jego lub jej życiu. W jaki sposób możemy w większym stopniu zaangażować go w rzeczywistość zamiast go od niej odciągać? Właśnie w tym kierunku pójdą gry. Mieliśmy kilka epok na konsolach i w produkcjach społecznościowych. Wiele osobistych gier obecnych jest na urządzeniach mobilnych" - mówi Wright.

Na razie data premiery HiveMind nie jest znana, ale produkcja ma trafić na Facebooka i inne serwisy społecznościowe, a także na konsole. Choć na razie nie wiadomo za bardzo tak naprawdę, na czym dokładnie będzie polegać rozgrywka i jak zostanie ona wykonana, nowy projekt Wrighta budzi zainteresowanie.

PETA atakuje Nintendo za strój szopa dla Mario

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy