Reklama

Nowa gra twórców Titan Questa

Powstaje "duchowy spadkobierca" hack'n'slasha Titan Quest nieistniejącego już studia Iron Lore - wszyscy fani pecetowego siekania i rąbania niech lepiej zapamiętają nazwę Grim Dawn.

Studio Iron Lore co prawda nie istnieje już od prawie dwóch lat, ale jego gra Titan Quest nadal jest przywoływana jako jeden z lepszych reprezentantów gatunku hack'n'slash na PC. Dlatego wielu z pewnością ucieszy się na wieść, że część jego ekipy - pod nowym szyldem Crate Entertainment - szykuje "duchowego spadkobiercę" TQ, o tytule Grim Dawn.

Reklama

Grim Dawn to oczywiście wyłącznie pecetowy action-RPG, który ma koncentrować się na starej, dobrej zabawie płynącej z "zaklikania" przeciwników na śmierć i zbierania ogromnej liczby przedmiotów. Przedstawi graczom autorski, post-apokaliptyczny świat inspirowany lekko okresem wiktoriańskim, w którym ludzie praktycznie wyginęli, a dwie potężne, tajemnicze rasy toczą ze sobą wojnę. Jedna z nich używa ciał ludzi jako surowca, druga zamierza zmielić nas na proch aby odciąć pierwszą od energii. Między młotem a kowadłem, jak to mówią...

Klas postaci ma być pięć, ale na razie nic jeszcze o nich nie wiadomo. Gra będzie hulać na ulepszonym silniku graficznym TQ. Materiałów z niej obecnie jest jak na lekarstwo, w newsie jeden z pierwszych artworków.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Grim Dawn pojawi się w cyfrowej dystrybucji na początku 2011 roku. A jeśli komuś faktycznie zależy na tym, żeby poszło, to może wspomóc developera już teraz składając pre-ordera na stronie internetowej gry. Zamówienie przedpremierowe w którymś z droższych wariantów (powyżej 20 dolarów) gwarantuje m.in. dostęp do testów wersji beta i/lub alfa. Tytuł być może dostanie również wersję pudełkową, jednak twórcy niczego w tej kwestii nie obiecują.

Dowiedz się więcej na temat: twórca | spadkobierca | dawn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje