Reklama

"Non omnis moriar", czyli Harry Potter w MMO?

Dziennikarze z serwisu internetowego Massively.com sugerują, że nowy projekt MMO studia Turbine będzie bazował na uniwersum Harry'ego Pottera.

Czy rzeczywiście wszystkie drogi w racjonalnej (a może zracjonalizowanej?) układance prowadzą do Hogwartu?

Studio Turbine to ekipa specjalizująca się w tworzeniu gier MMO. W jej portfolio odnaleźć można takie marki, jak Asheron's Call, Dungeons & Dragons Online czy popularny ostatnimi czasy The Lord of the Rings Online. Nikogo nie zdziwiłoby zatem, jeśli kolejnym projektem studia okazała się produkcja przeznaczona właśnie do masowej rozgrywki sieciowej.

Ostatnio ekipie Turbine się poszczęściło - zdobyła ona dofinansowanie w kwocie równej 40 mln dolarów. Jednym z głównych inwestorów jest firma Time Warner, właściciel Warner Bros. Studios, które jest z kolei posiadaczem praw m.in. do marki Harry Potter. Spekulacje skierowane zostały więc w jedną stronę - powstanie MMO w uniwersum słynnego czarodzieja.

Reklama

Dodatkowym argumentem na poparcie tej tezy jest fakt, że już wcześniej ekipa Warner Bros. rozważała możliwość stworzenia tego typu produkcji. Dziennikarze jednej ze stron, poświęconych grom MMO, wskazują także na fazę schyłkową, w jaką weszły pozycje z Potterem w roli głównej z innych sektorów przemysłu rozrywkowego. J.K. Rowling kolejnej książki już nie napisze, a do nakręcenia zostały zaledwie dwa filmy. Co dalej stanie się z uwielbianym przez masy czarodziejem? Idealnym rozwiązaniem dla jego fanów wydaje się przeniesienie uniwersum, którego jest głównym bohaterem, właśnie na grunt MMO.

Pytanie tylko - jak dużym zainteresowaniem cieszyłaby się taka produkcja? Odpowiedź na nie najlepiej znają chyba sami gracze...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje