Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nolan Bushnell, założyciel Atari, wraca do firmy

Nolan Bushnell to ważna postać w historii elektronicznej rozrywki. To on założył firmę Atari i stworzył legendarnego Ponga.

Jak poinformowała dziś firma, po wielu latach przerwy, Bushnell wraca do swojego "rodzinnego", nieco podupadającego "domu".

Reklama

Nolan Bushnell wraz z Tomem Virdenem (wysoko postawionym pracownikiem NetScape) weszli do zarządu spółki. Nie wiemy na razie, jakie dokładnie funkcje obejmą i za co będą odpowiedzialni.

"Jestem bardzo podekscytowany tym, że wracam do Atari w czasie, gdy koncern szykuje się do interesujących działań w kluczowych sektorach naszej branży. Firma i jej kultowe marki były dla mnie zawsze ważne, zamierzam dalej je rozwijać, teraz jako członek zarządu" - tłumaczy Bushnell.

W tym samym czasie z Atari odeszli Phil Harrison, były prezes Sony Worldwide Studios oraz David Gardner, który kiedyś pracował w Electronic Arts. Z koncernem pożegnała się także Paulina Bozek, była projektantka serii SingStar, która dowodziła studiem Atari w Londynie zajmującym się grami sieciowymi. Powody rezygnacji całej trójki nie są na chwilę obecną znane.

Dowiedz się więcej na temat: firma | firmy | wraca | Nolan | Atari

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje