Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

NightSky na PC i MacBooki już w czwartek

Ta niezależna produkcja miała ukazać się najpierw w usłudze WiiWare, ale ukaże się na pecety i na MacBooki, już w ten piątek.

NightSky to platformówka będąca połączeniem elementów znanych z innych niezależnych gier, takich jak Marble Madness, Rolando czy Limbo, stworzona przez szwedzkie studio Nicalis. Z początku planowało ono wydać ją w wersji na konsolę Wii, ale prace nad nią przebiegają wolniej niż oczekiwano, tymczasem gotowe są już wersje na pecety oraz MacBooki, i to właśnie one wpierw zostaną przedstawione graczom.

Reklama

Nie wiemy, w jakich systemach dystrybucji zostanie wydane NightSky. Spodziewamy się, że gra ukaże się tylko w postaci elektronicznej i będzie dostępna w takich usługach, jak Steam (na PC) czy Mac App Store (na MacBookach). Pewne jest natomiast to, iż będziemy ją mogli kupić już w najbliższy czwartek, 6 stycznia. Ile zapłacimy - to kolejna niewiadoma.

Nicalis nie zrezygnowało z wersji na inne platformy. NightSky na pewno ukaże się w przyszłości także na Wii (wątpimy, aby zrezygnowano z tej edycji w środku prac), a ponadto rozważane są wydania na PlayStation 3 i Xboksy 360. To jednak póki co tylko wstępne plany.

Na NightSky na pewno warto zwrócić uwagę, szczególnie jeżeli lubisz niezależne, pomysłowe produkcje. Dodajmy, że ta gra była finalistką plebiscytu Indepentent Games Festival w 2009 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje