Reklama

Niezależne Shakedown: Hawaii ze zwiastunem i nowymi informacjami

Odpowiedzialne za powstanie Retro City Rampage jednoosobowe studio Vblank Entertainment ujawniło nowe szczegóły na temat duchowego następcy gry - Shakedown: Hawaii. Opublikowano też pierwszy zwiastun tytułu.

Produkcję zapowiedziano półtora roku, ale dotychczas o projekcie było cicho. Powód był prosty: Brian Provinciano, który jest jedynym członkiem ekipy, chciał skoncentrować się na prowadzonych pracach. Teraz jednak przerwał milczenie.

Shakedown: Hawaii opiera się na podobnych założeniach, co wydane w 2012 roku Retro City Rampage. Oprawa graficzna również będzie utrzymana w ośmiobitowym stylu, zaś wydarzenia zostaną przedstawione z perspektywy tak zwanego "lotu ptaka" - kamery umieszczonej nad planszą.

O ile we wcześniejszym tytule Provinciano naśmiewał się z branży wirtualnej rozrywki i popkultury, w kolejnym projekcie wziął na tapetę korporacje. Gracze wcielą się w podstarzałego dyrektora generalnego pewnej firmy, który nie nadąża za dynamicznymi zmianami na świecie.

Reklama

Prowadzone przez bohatera działalności biznesowe - między innymi sklepy, taksówki i wypożyczalnie filmów wideo - nie mają szans w konkurencji z usługami internetowymi. Menedżer postanawia więc zastosować mocno nietypowe środki.

Sięga po broń i rozpoczyna krucjatę przeciwko wrogim spółkom. Podczas zabawy zajmiemy się przejmowaniem niszczeniem rywali rozlokowanych na terenie wyspy, na której osadzono akcję gry. Wszystko po to, by klienci korzystali z firm głównego bohatera.

Podczas realizowania przygotowanych przez Provinciano zadań fabularnych i aktywności pobocznych zdobędziemy kontrolę nad kolejnymi korporacjami, których zyski zasilą konto podopiecznego. Zarobione pieniądze przeznaczymy na rozszerzenie działalności, co zapewne oznacza zakup następnych broni przydatnych w rynkowej walce.

Dodatkowe fundusze zgromadzimy również wyłudzając haracze od poszczególnych sklepów. Przekonanie sprzedawcy, że potrzebuje naszej płatnej ochrony sprowadzi się do zniszczenia wystawionego towaru.

Z ujawnionych przez Provinciano informacji wynika, że walka z konkurencją będzie polegała nie tylko na sianiu chaosu z pomocą zróżnicowanej broni. Podczas zabawy dokonamy sabotaży innych firm, a także rozprawimy się z osobami, które mogą zagrozić naszym markom.

Problemem może okazać się fakt, że bohater jest nie tylko biznesmenem, ale także brylującym w telewizji celebrytą. Walcząc z rywalami dyrektor generalny stanie więc przed koniecznością ukrywania prawdziwej tożsamości korzystając z przebrań.

Tak jak w Retro City Rampage, mapę zwiedzimy bez większych ograniczeń. Jednocześnie twórca podkreśla, że lokacja jest czterokrotnie większa niż obszar dostępny w poprzednim projekcie developera.

Dokładna data premiery Shakedown: Hawaii nie jest na razie znana, ale Provinciano obiecuje, że produkcja ujrzy światło dzienne w tym roku. gra powstaje z myślą o PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Switch oraz 3DS. Wspomniany wyżej zwiastun można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje