Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Namco Bandai wyda Wiedźmina 2

Światowym wydawcą pierwszego Wiedźmina była firma Atari. Po upadku europejskiego oddziału koncernu nie wiedzieliśmy jednak, kto zajmie się wydaniem sequela poza Polską.

Okazuje się, że dystrybutorem gry na Starym Kontynencie będzie grupa Namco Bandai Partners.

Reklama

Twórcy Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, studio CD Projekt RED, poinformowali, że to właśnie europejski oddział Namco Bandai zajmie się wydaniem gry na terenie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Premiera przewidziana jest na 2011 rok.

Radości z podpisania umowy z rodzimym studiem nie krył wiceprezes koncernu, Olivier Comte. "Ekipa w CD Projekt RED jest jedną z najbardziej utalentowanych na świecie i składa się z pasjonatów, którzy zobowiązali się dostarczyć najlepsze doświadczenie dla ich fanów, co pozwala mi wierzyć, że mamy w swoich rękach niesamowitą grę" - tłumaczy.

Niestety, jak wyjaśnił Comte w rozmowie z serwisem CVG, na chwilę obecną nie ma planów wydania konsolowych wersji Wiedźmina 2. Głównym powodem jest fakt, że na razie wydawca nie ma wystarczających środków, które umożliwiłyby pojawienie się Geralta na Xboksie 360 i PlayStation 3.

Warto dodać, że Namco Bandai Partners to w rzeczywistości... europejski oddział Atari, który został przejęty przez japońską firmę. A więc tak naprawdę CD Projekt RED współpracuje z tymi samymi ludźmi, którzy zajęli się dystrybucją pierwszego Wiedźmina.

Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED | Atari

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje