Reklama

Najważniejsze daty dla gracza w 2012 roku

Ubiegły rok był dla graczy bardzo udany, ale ten może być jeszcze lepszy. Najwięcej ciekawego dowiemy się podczas targów i konferencji, które zostały zaplanowane na... Właśnie, na kiedy? O tym piszemy poniżej. Przeczytajcie, a na pewno nie zapomnicie żadnej ważnej daty.

Jak co roku, tak i w tym największą imprezą będą zdecydowanie targi E3, które odbędą się w czerwcu, w Los Angeles. To na nich będzie można zagrać w największe hity tego roku, a te, które grywalne nie będą, będzie można chociaż zobaczyć albo o nich posłuchać. W 2012 ukażą się także dwie nowe konsole prosto z Japonii - PlayStation Vita oraz Nintendo Wii U. Ale to oczywiście nie wszystko. Zobaczcie, na co jeszcze warto czekać.

8-10 lutego - konferencja D.I.C.E. Summit

Już za niespełna miesiąc do Las Vegas zjadą się najlepsi projektanci, twórcy i producenci gier wideo. Po to, aby podyskutować o obecnej sytuacji w branży, trendach i przyszłości. Przy okazji być może dowiemy się czegoś na temat nadchodzących przebojów - tych, o których istnieniu wiemy, albo tych, których jeszcze nie zapowiedziano.

Reklama

22 lutego - europejska premiera PlayStation Vity

Z kolei za nieco ponad miesiąc zagramy na następczyni PlayStation Portable. Nowe dziecko koncernu Sony trafi do polskich sklepów równo z ogólnoeuropejską premierą. Będziemy ją mogli kupić w dwóch wersjach - z łącznością WiFi albo z obsługą 3G. Pierwsza będzie kosztowała 999 zł, a druga 1199 zł (oczywiście to sugerowane ceny).

5-9 marca - Game Developers Conference

Światowi producenci gier wideo ponownie zbiorą się w Kalifornii, ale tym razem nie w Los Angeles, a w San Francisco. To jednak ważna data nie tylko dla nich, ale również dla samych graczy, którzy mogą osobiście odwiedzić hale, w których będzie się odbywała Game Developers Conference 2012. To pewne, że podczas tej imprezy poznamy kilka zupełnie nowych gier.

5-7 czerwca - targi E3

A to już święta nad świętami dla graczy. Targi E3 nadal pełnią rolę najważniejszej imprezy w branży gier wideo. To na nich będzie można zagrać albo zobaczyć większość nadchodzących przebojów. To na nich poznamy wiele zupełnie nowych gier. To na nich pokazane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie wirtualnej rozrywki. Jak tylko kogoś stać na wyprawę do Los Angeles, nie ma się nad czym zastanawiać.

10-12 lipca - konferencja Develop 2012

To jedna z niewielu dużych imprez branży gier wideo, które odbywają się na Starym Kontynencie. W ubiegłym roku konferencja Develop miała miejsce w angielskim Brighton. Gdzie odbędzie się w tym? Tego jeszcze nie wiadomo. W ogóle niewiele póki co wiadomo na temat jej tegorocznej odsłony. Wiadomo natomiast, że warto nadstawić uszy i śledzić to, co się będzie w jej trakcie działo.

lato - targi Games Convention

Największe branżowe targi w Europie. Co roku odbywają się w Niemczech, w Kolonii. Tysiące polskich graczy wybierają się na ich kolejne edycje, tak też na pewno będzie w tym roku. Czekamy jeszcze tylko na ogłoszenie terminu, w którym rozpocznie się to wielkie święto graczy, pełne gier do zagrania, zobaczenia i zapowiedzenia.

II połowa roku - premiera Wii U

W tym roku na pewno nie zobaczymy ani nowego PlayStation, ani następcy Xboksa 360. Pewnym pocieszeniem będzie premiera nowej konsoli Nintendo, a więc Wii U. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie się odbędzie, ale japoński gigant chce, aby urządzenie trafiło do sklepów w drugiej połowie roku.

20-23 września - targi Tokyo Game Show

Ostatnie z targów, jakie odbywają się co roku w branży gier wideo, ale na pewno nie najmniej emocjonujące. Podczas Tokyo Game Show można zobaczyć z bliska produkcje przygotowywane przez koncerny rodem z Japonii: Nintendo, Konami czy Namco Bandai, zajadając się przy tym sushi.

W poniższym zestawieniu nie uwzględniliśmy premier najważniejszych gier tego roku. O tych pisaliśmy w odrębnym artykule, który możecie przeczytać klikając w poniższy link:

Najgorętsze premiery 2012 roku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy