Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Najlepsze gry na gwiazdkowy prezent

Kiedy polskie radiostacje pierwszy raz puszczają Last Christmas, to znak, że czas zacząć rozglądać się za prezentami.

A że gry mają się w Polsce coraz lepiej, Mikołaj będzie patrzył na więcej domów, niż dotychczas. O co prosić najbardziej szczodrego ze świętych lub czym obdarować bliskich? W nawiasach podajemy ceny rynkowe - szukajcie ich w sklepach internetowych.

Teraz Polska!

Reklama

Bulletstorm: Edycja Limitowana (PC, PS3, X360; 49,90 zł na PC, 89,90 zł na konsole)

Dzieło polskiego studia People Can Fly nawiązało do tradycji strzelania do wszystkiego, co się rusza. Męski humor, zastępy przeciwników i przejaskrawiona oprawa sprawiają, że z przyjemnością oddajemy się grze. Przemyślany system punktowania zabójstw w zależności od naszej finezji zapewnia dodatkowe godziny spędzone na odkrywaniu tego, co ukryte. Warto się rozgrzać Bulletstormem, gdy pogoda chce usadzić nas w czterech ścianach.

Dead Island (PC, PS3, X360; ok. 90 zł na PC, ok. 150 zł za edycję Gore na konsole)

W Wigilię niektórym smakoszom z pewnością przeszkadza post. Nic na to nie poradzimy, za to polecamy zapoznać się z na wpół żywymi górami mięsa, czyli zombie. W Dead Island znajdziemy i zabijemy - tym razem na stałe - ich co niemiara, a dzięki otwartemu światowi i możliwościom gry w kilka osób na pewno wrócicie na tropikalną wyspę. Tylko uważajcie, żeby przypadkiem nie zrazić się do dalekich podróży w wakacje.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC; ok. 60 zł)

Druga część komputerowych przygód Geralta spełniła wszystkie oczekiwania. Kapitalna fabuła wypełniona barwnymi postaciami, które ponadto okraszono znakomitymi dialogami. Dla wielu jest to gra RPG roku, a liczne promocje zachęcają do tego, by pudełko z białowłosym zabójcą potworów znalazło się pod choinką bądź w skarpecie nad kominkiem.

Jeśli uwielbiasz grać na PC i lubisz szybkie tempo rozgrywki

Battlefield 3 (ok. 90 zł)

Kontynuacja uznanej serii wojennych shooterów od Electronic Arts nadeszła w atmosferze wielkiej kampanii promocyjnej. Prawdziwej? Przynajmniej częściowo - tak! Mnóstwo grywalności zarówno w trybach dla jednego, jak i dla wielu graczy i zapierająca dech w piersiach grafika - to produkt z najwyższej półki. Dobry wybór, jeśli sielankowa atmosfera Świąt jest zbyt nudna dla obdarowanego.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (ok. 101 zł)

Główny rywal Battlefield 3 nie schodzi poniżej wysokiego poziomu wyznaczonego przez serię. Tu również bierzemy udział w globalnej wojnie i robimy wszystko, by "ta zła" strona odeszła w niebyt. To coś dla amatorów mocnych wrażeń - będziecie mieli co robić, kiedy reszta rodziny spocznie w pokoju obok i zacznie oglądać Kevina po raz setny.

Assassin's Creed: Revelations (ok. 80 zł)

Choć w branży słychać głosy, że Revelations to najsłabsza odsłona serii gier akcji o zakonie morderców, jest to świetny prezent dla kogoś, kto dopiero poznaje Assassin's Creed i nie boi się, że pozna więcej fabularnych odpowiedzi niż pytań. XVI wiek, Konstantynopol i trop największego spisku w historii - obok tej produkcji nie można przejść obojętnie. Zwłaszcza, że nie brakuje w niej dynamiki i dopracowanych animacji.

DiRT 3 (ok. 100 zł)

Kiedy ulice pokrywają się śniegiem, mówimy z przymrużeniem oka o zaskoczonych kierowcach. Każdy już się do tego przyzwyczaił, więc warto zaszaleć po trudnych terenach również na ekranie. Tegoroczna odsłona wirtualnych rajdów zdobyła dużą sympatię graczy i recenzentów, którzy zgodnie stwierdzili, że rozgrywka w DiRT 3 prezentuje się wspaniale.

Szukasz gry na PC, którą będziesz cieszył się przez wiele miesięcy

Total War: Shogun 2 (ok. 49 zł)

Codzienne wiadomości potrafią popsuć nastrój i sprawić wrażenie, że sami lepiej rządzilibyśmy krajem. Wybory parlamentarne już za nami, ale możemy spróbować sił jako przywódca jednego z klanów średniowiecznej Japonii. Strategia, podboje i dyplomacja zajmują wiele czasu, więc możemy być pewni, że długie wieczory spędzimy na próbach zjednoczenia Kraju Kwitnącej Wiśni.

Might & Magic: Heroes VI (ok. 80 zł)

Rekrutujemy jednostki w zamku budowanym z wcześniej zebranych surowców I staramy się pokonać inne armie w turach. Proste założenia składają się na wciągającą całość, która szczególnych kolorków nabiera, jeśli gramy ze znajomymi. Lub z rodziną, która w dniu po Wigilii nie będzie już tak zajęta przygotowaniami.

Doceniasz ciekawe pomysły, niekoniecznie czasochłonne

Portal 2 (ok. 84 zł)

Bardzo udane połączenie gry zręcznościowej z logiczną, przyprawione postaciami, które wpisują się złotymi zgłoskami w historii. Jako Chell posługujemy się działem, które pozwala nam przenosić się z miejsca na miejsce. W międzyczasie poznajemy historię laboratorium badawczego Aperture Science. Rodacy - w te Święta wszyscy myślimy portalami.

The Sims: Średniowiecze (ok. 44 zł)

Najnowsza odsłona słynnej "zabawy w życie" wprowadziła sporo zmian. Tym razem nie jesteśmy głową rodziny, a poddanym bądź władcą w średniowiecznym królestwie. Problemy przedstawione z simsowym humorem i wiele zadań do wykonania mogą wywołać syndrom kolejki elektrycznej, jeśli z myślą o młodszych graczach położymy grę pod choinką.

Chcesz kupić coś najmłodszym na PC

LEGO: Piraci z Karaibów (ok. 70 zł)

Seria LEGO autorstwa studia Traveller's Tales parodiuje kinowe hity w sposób, który podoba się każdemu - nawet dzieciom. Najmłodsi gracze nie będą mieli problemów z opanowaniem zasad gry. Kto wie, może po poznaniu przygód klockowego wcielenia Jacka Sparrowa poproszą Mikołaja w przyszłym roku o Wyspę Skarbów?

Dowiedz się więcej na temat: Christmas | Last Christmas | pierwszy raz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje