Reklama

Najlepsze gry 2011 roku

To był naprawdę udany rok dla branży gier wideo. Do sklepów trafiło wiele tytułów, które można uznać za przeboje. Dziś przedstawiamy najlepsze z najlepszych!

Na pewno nie mamy miejsca na to, by wyróżnić wszystkie udane gry, w które mieliśmy okazję zagrać w minionym roku. Tych byłoby pewnie więcej niż pięćdziesiąt. Zaprezentujemy więc tylko te naprawdę najlepsze. Aby nikt nas nie posądził o nadmierny subiektywizm i układy z wydawcami, zbudowaliśmy nasze zestawienie na ocenach wystawionych przez zachodnie media i uśrednionych przez portal Metacritic. Tak było chyba najsprawiedliwiej.

Prezentujemy poniżej dziesięć gier, które uzyskały w ubiegłym roku najwyższe średnie ocen w portalu Metacritic (pomijając jedynie te, które nie zebrały co najmniej dziesięciu recenzji). Od miejsca ostatniego zaczynając, były to...

Reklama

10. LittleBigPlanet 2

Platformy: PS3

Średnia ocen: 91/100

Jedna z gier, której można pozazdrościć posiadaczom PlayStation 3. Sequel przygód Sackboy'a okazał się równie dobry, co pierwowzór. Wspaniała rozrywka na wiele godzin. Takie produkcje należą do rzadkości!

9. Rayman Origins

Platformy: X360, PS3

Średnia ocen: 92/100

Powrót do przeszłości. Michel Ancel i spółka zdecydowali porzucić trójwymiarową oprawę i zaprojektować klasyczną, dwuwymiarową platformówkę. Wyszło im to cudownie. Prześliczna, arcyciekawa gra, zarówno w pojedynkę, jak i ze znajomymi, w coopie.

8. Uncharted 3: Oszustwo Drake'a

Platformy: PS3

Średnia ocen: 92/100

Tego się można było spodziewać. Poprzednie dwie odsłony historii Nathana Drake'a pokazały, że studio Naughty Dog to prawdziwi mistrzowie, jeśli chodzi o tworzenie niezapomnianych, przepięknych przygód. "Trójka" tylko to potwierdziła.

7. The Legend of Zelda: Skyward Sword

Platformy: Wii

Średnia ocen: 93/100

Zelda przez lata ani trochę się nie zestarzała. Skyward Sword to kolejna wspaniała, pełna emocji przygoda, niestety dostępna tylko dla posiadaczy konsoli Nintendo Wii.

6. Minecraft

Platformy: PC, X360

Średnia ocen: 94/100

Największa niespodzianka ubiegłego roku. Grupka Szwedów z Markussem Perssonem na czele stworzyła niewielkim sumptem grę, która zarobiła więcej niż niejeden przebój z kategorii AAA. Teraz panowie są milionerami.

5. Mass Effect 2 na PlayStation 3

Platformy: PC, X360, PS3

Średnia ocen: 94/100

Tu z kolei zaskoczenia nie ma żadnego. W 2010 roku Mass Effect 2 ukazał się na PC i Xboksy 360, zdobywając wiele tytułów dla najlepszej gry roku. Wydanie na PlayStation 3 również musiało być doskonałe. I jest.

4. The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Platformy: 3DS

Średnia ocen: 94/100

Grę reklamował w spotach telewizyjnych sam Robin Williams. Nie ma się teraz czego wstydzić, bo jego twarz będzie kojarzona z jedną z lepszych produkcji ubiegłego roku. Swoją drogą, to już druga Zelda w tym zestawieniu!

3. Portal 2

Platformy: PC, X360, PS3

Średnia ocen: 95/100

Pierwszy Portal był dla Valve niskobudżetowym eksperymentem, który wypalił w stu procentach. Drugi to już w pełni komercyjny projekt, nastawiony stricte na zysk. Czy gra cokolwiek na tym straciła? Absolutnie nie!

2. Batman: Arkham City

Platformy: PC, X360, PS3

Średnia ocen: 96/100

Skoro Batman: Arkham Asylum to jedna z najlepszych gier akcji ostatnich lat, to co należy powiedzieć o Batman: Arkham City? O sequelu, który jest jeszcze ładniejszy, obszerniejszy i ciekawszy niż pierwowzór?

1. The Elder Scrolls V: Skyrim

Platformy: PC, X360, PS3

Średnia ocen: 96/100

Skyrim uzyskał taką samą średnią ocen, jak Batman: Arkham City, dlatego nagrodę dla najlepszej gry roku trzeba podzielić pomiędzy te dwa tytuły. Obie nań zasłużyły. W naszych recenzjach jedna i druga produkcja otrzymała notę 10/10.

Tuż za ścisłą czołówką znalazło się wiele innych, udanych gier, takich jak Deus Ex: Bunt Ludzkości (90/100), Dead Space 2 (90/100), Total War: Shogun 2 (90/100), Battlefield 3 (89/100), L.A. Noire (89/100), FIFA 12 (89/100), Dark Souls (89/100), Call of Duty: Modern Warfare 3 (88/100), Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (88/100) i wiele innych...

Najbardziej oczekiwana gra 2012 roku?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy