Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Najlepsze gry 2010 roku

Czas na chyba najważniejsze z podsumowań, bo dotyczące tego, na czym nam wszystkim najbardziej zależy, czyli gier. Dobrych gier. Świetnych gier.

Żeby nie zostać posądzonymi o stronniczość czy brak obiektywizmu, postanowiliśmy oprzeć nasze zestawienie najlepszych gier ubiegłego roku o średnie ocen pochodzące z portalu GameRankings.com. Oto pierwsza dziesiątka!

Reklama

1. Super Mario Galaxy 2

Najsłynniejszy hydraulik świata, pomimo upływu lat, wciąż znajduje się w wybornej formie. Ostatnia zręcznościówka z jego udziałem, wydana niestety tylko na Wii, to prawdziwy majstersztyk. Kolorowy, pomysłowy, efektowny, wciągający, obszerny... Zalety można by długo wymieniać.

Średnia ocen: 97,07%

2. Mass Effect 2

Kontynuacja przygód komandora Sheparda okazała się jeszcze lepsza od pierwowzoru. Co prawda, niektórym graczom nie spodobało się, że jest grą akcji z elementami RPG-a, a nie odwrotnie, lecz do tego trzeba się było po prostu przyzwyczaić. Jak już się z tym pogodziłeś, czekało na ciebie kilkadziesiąt godzin wybornej rozrywki.

Średnia ocen: 95,66%

3. Red Dead Redemption

Dziki Zachód w świecie gier wideo jeszcze nigdy nie był taki emocjonujący i grywalny. John Marston zapewnił nam w tym roku kilkadziesiąt godzin, o których każdy facet marzył od dziecka. Kto by pomyślał, oglądając niegdyś filmy z Johnem Waynem, iż kiedyś sami będziemy mogli coś takiego przeżyć?

Średnia ocen: 94,76%

4. Pac-Man Championship Edition DX

Założymy się, że nikt z was nie spodziewał się tutaj takiego tytułu. Tymczasem ta kolejna wariacja na temat popularnej, żółtej kropki, wydana tylko w usłudze Xbox Live, zrobiła prawdziwą furorę. Że też można się tak dobrze bawić, nie wydając trzycyfrowej kwoty...

Średnia ocen: 93,52%

5. Rock Band 3

Kto twierdził, że gry muzyczne się już przejadły, był w ogromnym błędzie. Rock Band 3 przywróciło temu (pod)gatunkowi blask, którym cieszył się wcześniej przez długie miesiące. Tym razem czekały na ciebie aż 83 kawałki takich wykonawców, jak Elton John, Deep Purple, Marilyn Manson, John Lennon, The Cure, a nawet... Tokio Hotel.

Średnia ocen: 92,55%

6. StarCraft II: Wings of Liberty

Na to właśnie liczyli wszyscy fani pierwszego StarCrafta. Na to, że Blizzard nie podejmie żadnych stanowczych, rewolucyjnych kroków, tylko weźmie wszystko, co było najlepszego w jedynce, i zaoferuje to w lepszej, nowocześniejszej formie. Tak też się właśnie stało i drugi StarCraft podbił rynek oraz serca graczy.

Średnia ocen: 92,38%

7. God of War III

Kratos powrócił w doskonałej formie. Twórcy obiecywali, że God of War III będzie najładniejszą grą na PlayStation 3, jaka do tej (tamtej) pory się ukazała. Istotnie było to prawdziwe arcydzieło, na które wystarczyło patrzeć, aby czuć się usatysfakcjonowanym. A tak poza tym, był to doskonały slasher.

Średnia ocen: 92,07%

8. Halo: Reach

Pożegnanie studia Bungie z serią Halo wypadło niezwykle pomyślnie. Microsoft może tylko żałować, iż teraz ten zespół pracuje dla konkurencji z Activision, bo Halo: Reach okazało się świetne - zarówno w kampanii dla pojedynczego gracza, jak i w multiplayerze, w którym będzie słychać krzyki i strzały jeszcze przez długie, długie miesiące.

Średnia ocen: 91,76%

9. Assassin's Creed: Brotherhood

Ezio trafił w tym roku do renesansowego Rzymu i mamy wrażenie, że przeżył w nim przygodę swojego życia. Stoczył w nim walkę ze złym Cesare Borgią, stając na czele bractwa. Wprowadzenie elementów ekonomicznych przyniosło serii pewien powiew świeżości. Całkiem niezłym pomysłem okazało się także wprowadzenie trybu multiplayer.

Średnia ocen: 91,50%

10. Super Street Fighter IV

Grając w czwartą część tej serii bijatyk, czuliśmy się tak, jakbyśmy cofnęli się w czasie o dekadę i ponownie stanęli przed automatami na żetony. Czwórka okazała się tak samo grywalna, jak edycje sprzed lat. Praktycznie jedyna różnica to znacznie nowocześniejsza oprawa.

Średnia ocen: 91,29%

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje