Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Najlepsze darmowe gry online

Nie musisz płacić za granie w World of Warcraft. W sieci znajdziesz mnóstwo gier MMO, które za podstawową funkcjonalność nie będą żądały od ciebie nawet złotówki!

Tak naprawdę bezpłatnych MMO jest tak wiele, że nie ma szans, abyśmy wymienili choćby połowę z nich. Postanowiliśmy więc wybrać dziesięć, naszym i nie tylko zdaniem, najlepszych, które powinny zaintrygować każdego fana tego typu produkcji.

Shaiya

Reklama

MMO osadzone (podobnie jak większość, nie ma co ukrywać) w uniwersum fantasy, opowiadające o walce dwóch frakcji - Sojuszu Światła oraz Unii Furii. W grze do wyboru mamy wiele klas postaci, od wojownika, poprzez zabójcę, łucznika i łowcę, aż po maga (to oczywiście nie wszystkie z nich). Shaiya jest dostępna raczej dla wszystkich - i tych mniej zaawansowanych, i dla weteranów. Ci ostatni mogą zdecydować się na zabawę na poziomie trudności "ultimate", który charakteryzuje się tym, że jeżeli gracz zginie i nie odrodzi się w ciągu trzech minut, jego postać przepadnie na zawsze.

Runes of Magic

Przenieś się do świata Taborei, pełnego magii oraz mitycznych, groźnych kreatur. Dlaczego akurat tam? Lista zalet Runes of Magic jest długa: zróżnicowane kombinacje ataków i zaklęć, ponad 600 questów z fabułą, atrakcyjna oprawa 3D, rozbudowany crafting oraz system reputacji, różnorodne wierzchowce, a także serwerowe PvP. To obecnie chyba jedno z najpopularniejszych darmowych MMO.

Dungeons & Dragons Online

Jedno z MMO, które wystartowało jako płatne, a po czasie zostało przekwalifikowane na darmowe. W tym przypadku okazało się to strzałem w dziesiątkę - obecnie świat w Dungeons & Dragons Online (w skrócie - DDO) jest tak zaludniony, jak powinien być od samego początku. Stworzona przez nas postać może należeć do jednej z kilku doskonale znanych ras, takich jak ludzie, elfy, niziołki, krasnoludy czy drowy. Jedną z zalet gry jest niespotykany nigdzie indziej model aktywnej walki, który wymaga od ciebie zarówno zręczności, jak i taktycznego wyczucia.

Rappelz

MMO osadzone w krainie fantasy inspirowanej średniowieczem, zamieszkałej przez trzy nietypowe rasy: Devę (stojącą po stronie światła), Asurę (opowiadającej się po mrocznej stronie) oraz Gaię (ludzie żyjący w zgodzie z naturą). Każdą z nich gra się oczywiście inaczej - reprezentanci Devy są bardziej defensywnie nastawiani, a Asury wręcz przeciwnie. Podczas swojej podróży będziesz zbierał magiczną energię o nazwie Lak, którą potem zamienisz na możliwość zachowania całego doświadczenia po śmierci czy na wewnętrzną walutę, za którą kupisz później nowe, lepsze wyposażenie.

Free Realms

Niezwykle kolorowa gra, przygotowana przez Sony Online Entertainment. Już sama nazwa wskazuje na to, że jest darmowa, co w żadnym wypadku nie wpływa na jej jakość. Raptem kilka minut po jej odpaleniu i stworzeniu własnej postaci zaczynasz wsiąkać do bajkowego świata. Bajkowego, ale też pełnego niebezpiecznych kreatur, takich jak yeti, trolle leśne czy ogromne pająki. W walkach możesz brać udział sam albo z kompanami. Ważnym elementem Free Realms są pety (zwierzęta), które adoptuje się już na początku, a z czasem rozwija razem z postacią, ucząc m.in. nowych trików.

World of Tanks

A tutaj dla odmiany coś zupełnie innego. Jeżeli masz już dosyć światów fantasy i masz ochotę na coś bardziej realistycznego, wypróbuj World of Tanks, MMO, w którym w rolach głównych występują... czołgi oraz wozy opancerzone. Przenieś się w realia drugiej wojny światowej i weź udział w bitwach doskonale znanych z kart historii. Pojazd, którym dowodzisz, z czasem będziesz wzbogacał o nowe uzbrojenie oraz wyposażenie, a także rozwijał jego załogę. Zainteresowanie tym tytułem już przed rozpoczęciem beta testów było ogromne i utrzymuje się do dzisiaj.

Battlestar Galactica Online

Jeszcze jeden kąsek dla tych, którym zbrzydły już bajkowe światy rodem z literatury fantasy. W Battlestar Galactica Online masz możliwość odwiedzenia uniwersum znanego z kultowego serialu science-fiction. Opowiedz się po stronie ludzi albo Cylonów i wyrusz w kosmiczną podróż, podczas której spotkasz postacie znane z ekranu telewizora, będziesz latał Viperami i Raiderami (rodzaje statków) oraz - oczywiście - wykonywał rozliczne misje. Cała zabawa odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej, ale w pełnym 3D.

Age of Conan: Unchained

Kolejny przypadek gry, która z początku była płatna, ale po kilku latach od premiery została udostępniona całemu światu za darmo. Wcześniej była ona znana pod tytułem Age of Conan: Hyborian Adventures. Po zmianie modelu biznesowego na freemium wydawca, Square-Enix, postanowił zmienić także jej nazwę. Gra osadzona jest oczywiście w świecie znanym z książek Roberta E. Howarda, tym, po którym stąpał sam Conan z Cymerii. Poza światem wśród zalet produkcji należy wymienić zróżnicowane profesje i zajęcia dla postaci (do wyboru po osiągnięciu 20. i 40. poziomu doświadczenia) oraz unikalny model walki Real Combat, który pozwala nam godzić przeciwników dokładnie w te miejsca, w które chcemy.

Allods Online

Ciekawe MMO, w którym możemy posiąść i kierować własnym Astralnym Okrętem. W uniwersum gry spotykamy dwie zwalczające się frakcje - Ligę oraz Imperium. Twórcy przygotowali 6 grywalnych ras, 28 różnorodnych klas postaci, 6 unikatowych klas zwierząt oraz liczne, niejednokrotnie olbrzymie lokacje, zarówno należące do Ligi lub Imperium, jak i sporne terytoria oraz neutralne allody. W Allods Online możemy się zdecydować na jedną z czterech form zabawy: gracz kontra gracz (PvP), gracz kontra środowisko gry (PvE), odgrywanie postaci (Role Play) albo statek kontra statek.

The Lord of the Rings Online

Wymarzone MMO dla wszystkich wielbicieli trylogii Tolkiena. Jego twórcy zrobili wszystko, co mogli, abyśmy podczas zabawy poczuli się jak podczas lektury książek. W grze możemy się wcielić w doskonale znane rasy (elfy, ludzie, hobbici), odwiedzić popularne lokacje czy spotkać kojarzone z "Władcy pierścieni" postacie. Czekają nas walki z orkami oraz wieloma innymi niebezpiecznymi gatunkami potworów będących na usługach Saurona (i nie tylko). The Lord of the Rings Online miało premierę w 2007 roku jako MMO płatne, ale w połowie 2010 zadecydowano o przejściu na model freemium.

Przeczytaj także o nowej grze Sony, która łączy w sobie elementy strzelanki i MMO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje