Reklama

Nadchodzi alternatywa dla StarCrafta II

Relic Entertainment zapewnia, że Company of Heroes 2 nie będzie zaliczana do produkcji, w której gracze będą walczyć, jedynie bezmyślnie klikając.

Firma pragnie bowiem stworzyć tytuł, który nagrodzi użytkowników za zmysł taktyczny.

Quinn Duffy, główny projektant nadchodzącej gry, w jednym z wywiadów powiedział, że Company of Heroes 2 nie jest tak popularny jak chociażby StarCraft II, gdzie znacznie ważniejsza od zarządzania zasobami, jest kwestia odpowiedniej taktyki, i dlatego chce to zmienić. Gra nie będzie nagradzać za ilość wykonywanych czynności, lecz za spryt i odpowiedni zmysł taktyczny.

"W Company of Heroes 2 trzeba grać mądrze i agresywnie podejmować decyzję. Chcemy inteligentnych graczy, którzy potrafią maksymalnie wykorzystać wartość swych jednostek. Chcemy, by atakujący wykorzystując ograniczone siły, pokonywali wroga mocno okopanego na swych pozycjach" - twierdzi Duffy.

Reklama

Elementy taktyczne będą realizowane dzięki systemowi TrueSight, który sprawi, że każda jednostka otrzyma niezależne pole widzenia oraz zyska nowe opcje poruszania się, w tym możliwość krycia się za przeszkodami. Jego uzupełnieniem są też dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe, które będą w znacznym stopniu wpływać na środowisko, ułatwiając bądź utrudniając przemieszczanie się jednostek.

Mocnym punktem Company of Heroes 2, które pojawi się na początku przyszłego roku, będzie również grafika. Tytuł wspierać ma DirectX 9, a także 10 i 11, a więc posiadacze nowocześniejszych kart graficznych skorzystają z tego faktu, ale sprawi to również, że gra będzie działać na Windows XP, który przestaje być obsługiwany przez coraz większą liczbę tytułów.

Przypomnijmy, że studio Relic Entertainment słusznie uchodzi wśród miłośników strategii czasu rzeczywistego za "króla" tego gatunku. W portfolio firmy znajdują się takie tytuły jak choćby Homeworld, seria Dawn of War osadzona w uniwersum Warhammer 40K i właśnie Company of Heroes - produkcja charakteryzująca się bardzo wyśrubowanym poziomem trudności.

Warto jednak dodać, że pierwsza odsłona cyklu ukazała się bardzo dawno, bo w 2006 roku. Company of Heroes 2, koncentrująca się na działaniach wojennych na Froncie Wschodnim i stawiająca gracza w roli dowódcy oddziałów Armii Czerwonej starającej się powstrzymać niemiecką nawałnicę trafi do sklepów w marcu przyszłego roku, oczywiście wyłącznie na PC.

Przerażająca wizja miasta zakochanych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje