Myszka Miki się spóźni

Disney Interactive poinformowało o przesunięciu daty premiery pecetowej wersji swojej najnowszej gry - Epic Mickey 2.

Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, pecetowej wersji Epic Mickey 2 nie uda się wydać w tym roku. Gra trafi na sklepowe półki dopiero w styczniu 2013 roku (nie wiadomo jeszcze, w jakim dokładnie terminie).

W końcu pecetowcy mają jasność w kwestii wydania Epic Mickey 2 na komputery osobiste. Gra od kilku dni jest dostępna w wersjach na konsole. Choć zostało zapowiedziane także wydanie na pecety, do tej pory nie było wiadomo, co się z nim dzieje.

Jeśli jesteście ciekawi powodu przesunięcia pecetowej wersji Epic Mickey 2, przykro nam, ale Disney Interactive nie podało go graczom do wiadomości. Można jednak przypuszczać, że twórcy gry zwyczajnie nie wyrobili się na czas. Poza tym dla Disneya najważniejsza było i tak jej konsolowe wydanie.

Reklama

Epic Mickey 2: Siła Dwóch to już druga gra, w której możemy wcielić się w popularną Myszkę Miki (tym razem także, w trybie kooperacji, w Królika Oswalda) i pomalować bajkowy świat przy użyciu magicznego pędzla. Nad sequelem, podobnie jak nad pierwowzorem, pracował Warren Spector, ojciec serii Deus Ex.

Niestety Epic Mickey 2 będzie prawdopodobnie ostatnią wysokobudżetową grą przygotowaną przez Disney Interactive. Jak wiemy od jakiegoś czasu, firma nie była zadowolona z wyników osiąganych przez wirtualne produkcje opracowane pod jej szyldem i praktycznie każdy kwartał zamykała przez nie ze stratą. Teraz studio ma się skoncentrować na tworzeniu gier społecznościowych oraz mobilnych.

Baldur's Gate już na rynku, lecz nie każdy zagra

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy