MS zabił projekt wspólnej gry posiadaczy X360 i PC

Rahul Sood, założyciel firmy Voodoo PC projektującej komputery i prezes do spraw gier w koncernie Hewlett-Packard, na swoim blogu umieścił bardzo ciekawy wpis.

Twierdzi w nim, że Microsoft "zabił" projekt mający na celu umożliwienie wspólnej rozgrywki po sieci posiadaczom Xboksa 360 i PC. Powodem był fakt, że w bezpośrednim starciu gracze pecetowi za każdym razem okazywali się lepsi od konsolowców.

"Krążyła plotka, że w Microsofcie wiele miesięcy temu pracowano nad okrytym tajemnicą projektem" - czytamy na blogu. "Jego celem było połączenie graczy xboksowych z pecetowymi, dzięki czemu mogliby rywalizować ze sobą w takich grach, jak Unreal czy Gears of War. To wszystko było częścią strategii w ramach usługi Live i gdyby Microsoftowi udało się go zrealizować, granie na PC mogłoby być w znacznie lepszej sytuacji niż obecnie" - opisuje Sood.

Reklama

"Projekt został jednak zabity przez Microsoft. Miał on umożliwić konsolowym i pecetowym graczom wspólną interakcje i walkę na połączonych środowiskach gry. Osobiście chciałbym aby go kontynuowali. Słyszałem z wiarygodnych źródeł, że w trakcie prac nad nim zgromadzili razem najlepszych konsolowych graczy, by grali razem z przeciętnymi pecetowymi graczami... i zgadniecie co się stało?" - pyta retorycznie Sood.

"Przeciwstawili konsolowców z ich kontrolerem przeciwko pecetowcom z ich klawiaturami i myszami. Konsolowi gracze byli niszczeni za każdym razem. Do tego stopnia, że byłoby to kłopotliwe dla ekipy Xboksa, a więc i Microsoftu, który wyszedł z tą inicjatywą. Czy dlatego projekt poszedł do kosza? Kto wie, ale chciałbym usłyszeć coś na ten temat od osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie" - pisze założyciel Voodoo PC.

Sood dodaje też, że szkoda, iż projekt nie został zrealizowany. Dzięki niemu może wreszcie doczekalibyśmy się na PC gier oferujących tak samo "bogate doświadczenie", co na konsolach. Developerzy musieliby bowiem tworzyć dokładnie takie same produkcje na wszystkich platformach, by umożliwić wspólną rozgrywkę im posiadaczom.

CDA
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | HP Hewlett-Packard | voodoo | zabójstwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy