Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

ModernWarfare3.com - prawnicy Activision w akcji

To nie mogło ujść płazem - opisywana przez nas w zeszłym tygodniu sprawa strony ModernWarfare3.com przekierowującej na adres strony poświęconej grze Battlefield 3 została dostrzeżona przez prawników Activision. Ci ruszyli do akcji i...

...15 lipca złożyli do tzw. National Arbitration Forum, agencji zajmującej się rozstrzyganiem sporów między firmami,11-stronicowy dokument, w którym opisali całą sprawę.

Reklama

Oczywiście domagają się w nim zmian na stronie ModernWarfare3.com, m.in. na podstawie tego, że "nazwa domeny jest identyczna lub podobna w stopniu mogącym wprowadzić w błąd do marki zarejestrowanej dla firmy składającej wniosek" - czyli do Activision.

Dodatkowo prawnicy zwrócili uwagę na fakt, że strona miała wymiar reklamowy (linkowała do oficjalnej witryny innego produktu, a na niej do sklepów prowadzących sprzedaż wysyłkową), co nadawało jej komercyjny charakter. Zdaniem ekipy Activision takie działania administratorów strony prowadzą do niszczenia marki Modern Warfare 3 i sugerują, że domena została zarejestrowana "w złej wierze".

W wyniku sporu (który zapewne będzie jeszcze rozstrzygany) strona już nie prowadzi do witryny Battlefield 3, robi sobie natomiast umiarkowane "jaja" z gry Activision. Do czasu?

Modern Warfare 3 ułatwi grę daltonistom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje