Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mindjack

Hakerzy byli już bohaterami gier kilkakrotnie. Jednak byli to zwykle typowi hakerzy, parający się włamywaniem do komputerów. W Mindjack również będziesz hakował, lecz nie sprzęt, a ludzkie umysły.

Akcja Mindjack, trzecioosobowej strzelaniny autorstwa chyba nikomu nie znanego zespołu Feelplus, rozegra się w niedalekiej przyszłości, w 2031 roku. Opowiedziana w grze historia jest może i wyssana z palca, ale niewykluczone, że z podobnym scenariuszem będziemy mieli do czynienia także w rzeczywistości...

Reklama

O co tu dokładnie chodzi? Oczywiście, o technologię, która zaczyna wymykać się spod kontroli. Jest 2031 rok, a ludzie z całego świata korzystają już z takich cudów techniki, jakie nam jeszcze się nie śnią (chociaż niedługo mogą zacząć). Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że te dobrobyty XXI wieku niosą za sobą ogromne zagrożenia. Nie wiedzą, iż są na tym świecie grupy osób, które dzięki zakazanym wynalazkom potrafią kontrolować umysły innych. A gdy do tego wszystkiego dochodzi jeszcze korupcja, ludzkość zaczyna zmierzać w bardzo złym kierunku.

W Mindjack wcielisz się właśnie w jednego z mindhakerów, czyli osób, które potrafią opanowywać umysły innych ludzi. Jak to w każdej strzelance, w grze będziesz mógł oczywiście posługiwać się bronią palną, jak również walczyć wręcz czy siadać za sterami pojazdów, jednak najciekawsze będzie właśnie włamywanie się do ludzkich mózgów, możliwe za sprawą tytułowego urządzenia, Mindjacka. Dzięki niemu będziesz mógł opanować praktycznie każdą postać, zarówno człowieka i robota (dopóki będziesz ją kontrolował, bohater pozostanie pod kontrolą sztucznej inteligencji).

Natomiast co do samego strzelania, będzie ono przypominało gry w stylu Gears of War, czyli: schowaj się za zasłoną, strzelaj, strzelaj, strzelaj, przejdź do następnej zasłony, strzelaj, strzelaj, strzelaj... i tak dalej, i tak dalej. Jeżeli ci się to nie spodoba, zawsze będziesz mógł ograniczyć się do kontrolowania umysłów innych i załatwiania wszystkich spraw cudzymi rękami. Nie jesteśmy pewni, czy będzie to możliwe, ale to... bardzo możliwe.

W Mindjack będziesz mógł grać samodzielnie, ale autorzy produkcji zamierzają zachęcić nas do wspólnej zabawy z innymi graczami. Będą oni mogli razem przechodzić kampanię, jak również łączyć się w trybie multiplayer i tam brać udział w mindhakerskich potyczkach.

Prawdopodobnie i w singlu, i w multiplayerze będziesz mógł rozwijać swoją postać. Nie będzie to może system przypominający rozbudowane RPG-i, lecz możliwość zdobywania doświadczenia i doskonalenia mindhakerskich umiejętności zapowiada się fajnie.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się oprawa graficzna Mindjack, stylizowana na cyberpunkowe klimaty. Po screenach widać, że w grze będzie dominowała paleta barw składająca się przede wszystkim z różnych odcieni niebieskiego. Jeżeli tylko projektanci odpowiednio się nią posłużą, może im się udać stworzyć doprawdy charakterystyczną atmosferę.

Premiera Mindjack odbędzie się już w styczniu. W Ameryce Północnej hakowanie umysłów rozpocznie się 18 stycznia, a w Polsce i pozostałej części Europy trzy dni później. Mindhakerzy będą grasowali tylko na konsolach - na Xboksach 360 i na PlayStation 3. Pecety będą wolne od "umysłołamaczy".

Dowiedz się więcej na temat: haker

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje