Reklama

Miliardowy GeForce wyprodukowany!

Fabryka firmy nVidia zrodziła miliardową kartę graficzną GeForce. Zarówno matka, jak i jej dziecię czują się dobrze!

Powstała w roku 1993 amerykańska firma nVidia ma zdecydowane powody do radości. Nie chodzi tu już nawet o ogromny udział w rynku sprzętu komputerowego, a raczej o bardzo symboliczne wydarzenie, które dopiero co miało miejsce. Z taśmy jednej z fabryk pracujących na zlecenie koncernu zeszła bowiem miliardowa karta graficzna GeForce! Przyznać trzeba, że jest to zjawisko zdecydowanie budzące szacunek.

Wynik ten osiągnięto w przeciągu 12 lat. Jeżeli wierzyć jednemu z ojców nVidii - Jen-Hsun Huangowi to w tym czasie stopień skomplikowania ich kart wzrósł aż tysiąckrotnie! Ciekawe co będzie dalej i czy kiedyś przyjdzie nam świętować podwojenie miliardowego wyniku?

Reklama

Miliardowy GPU wydała na świat fabryka należąca do tajwańskiej firmy TSMC, która od lat zajmuje się produkcją procesorów graficznych dla amerykańskiego giganta.

Zdecydowanie jest się czym chwalić. GeForce to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawanych marek, jeżeli chodzi o komputerowy hardware. W dodatku cały czas pracuje nad tym, aby się to szybko nie zmieniło.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje