Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Might & Magic Heroes VI

Jest kilka serii gier, które można uznać za nieśmiertelne. Co by o nich nie mówić, na zawsze pozostaną w sercach graczy. Jedną z nich niewątpliwie są Heroes of Might & Magic. A teraz już właściwie Might & Magic: Heroes.

Pierwsze zaskoczenie po oficjalnej zapowiedzi szóstej części "Herosów" dotyczyło właśnie nazwy. Dlaczego już nie Heroes of Might & Magic, tylko Might & Magic: Heroes? No cóż, taka już polityka Ubisoftu, który chce zunifikować wszystkie gry osadzone w tym uniwersum. Jednak bez obaw, zmiana tytułu nie niesie za sobą rewolucyjnych zmian w rozgrywce. Wręcz przeciwnie, zanosi się, że szóstka będzie jeszcze bliższa korzeniom niż czwórka i piątka.

Reklama

Twórcy ze studia Black Hole Entertainment chcieli, aby sami gracze mieli wkład w Might & Magic: Heroes VI, dlatego zapytali ich samych, czego oczekują po kolejnej części serii. Ci nie wyrazili się zbyt pozytywnie na temat rewolucyjnych zmian - większość fanów oczekuje, iż "Herosi" nie będą uciekali od korzeni. Już Heroes of Might & Magic IV to zrobili i nie wyszło im to na dobre. Za to piąta część była bliższa pierwszym odsłonom, co ewidentnie się opłaciło. Szóstka pójdzie dalej tym tropem.

Mapa świata pozostanie praktycznie bez zmian, a nawet będzie jeszcze bliższa pierwszym trzem częściom serii. Gracze zwrócili twórcom uwagę, iż w piątce różne elementy planszy, takie jak przedmioty czy surowce do zebrania, były niewidoczne. Teraz wyeksponowano je tak, abyś nie musiał szukać niczego z lupą przy oku.

Większych zmian nie będzie również na ekranie walki. Pojedynki będą się toczyły na planszach zbudowanych z kwadratowych pól. Ich wymiary będą podobne, jak w poprzednich częściach. Z zapowiedzianych nowości mamy póki co dwie - zadania do wykonania podczas bitew oraz możliwość pojedynkowania się samych herosów. O obu nie wiadomo na razie za dużo, lecz obie - a szczególnie ta druga - mogą być ciekawe.

Warto dodać, że bohaterowie będą teraz rozwijali się w sposób podobny do klasycznych RPG-ów. Na każdym poziomie doświadczenia będą nie tylko dostawać po jednej nowej umiejętności, ale także poprawiać swoją charakterystykę. Natomiast na samym początku będziesz mógł wybrać klasę, jaką twój heros ma reprezentować.

W Might & Magic: Heroes VI pojawi się mnóstwo nowych bohaterów i postaci, co jest niejako wymuszone tym, że cała historia będzie się toczyła czterysta lat przed pierwszymi częściami serii. Poza tym, panowie z Black Hole Entertainment zamierzają uczynić ją głębszą i bogatszą niż w poprzednich "Herosach". Przyznają, że wzorują się na serii książek "Pieśń Lodu i Ognia", napisanej przez George'a R.R. Martina.

Nowi "Herosi" wyglądają pięknie, kolorowo i bajkowo. Patrząc na opublikowane w sieci screeny, aż chciałoby się już wejść do tego świata i wyruszyć na fantastyczną przygodę. Niestety będziemy musieli poczekać na to dłużej niż z początku zapowiadano. Najpierw Ubisoft twierdził, że wyda grę już w pierwszym kwartale przyszłego roku, a teraz mówi się o premierze nawet w jego drugiej połowie. Niełatwo będzie wytrzymać tak długi czas, ale cóż nam pozostaje?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje