Reklama

Microsoft występuje na drogę sądową przeciwko Immersion

Amerykański koncern Microsoft założył proces Immersion - firmie-właścicielce praw do technologii odpowiedzialnej za wytwarzanie wibracji w padach, znanej głównie z licznych batalii prowadzonych z największymi producentami konsol.

Przyczyną wystąpienia na drogę sadową jest niespełnienie przez Immersion warunków zapisanych w zeszłorocznym porozumieniu obu zainteresowanych stron.

Z informacji przedstawionych przez Microsoft wynika, że chodzi o konieczność płacenia gigantowi z Redmond prowizji od każdej umowy zawartej pomiędzy Immersion a jakąkolwiek firmą trzecią (w tym przypadku chodzi o współpracę nawiązaną z japońskim Sony). Steve Aeschbacher, adwokat koncernu Microsoft, twierdzi, że postanowienia ujęte w umowach powinny być honorowane przez wszystkie firmy wchodzące w tego typu układy. To właśnie Aeschbacher poprowadzi opisaną wyżej sprawę.

Reklama

Jest to sytuacja nosząca znamiona zupełnie nowej - do tej bowiem pory bywało z reguły tak, że to właśnie Immersion miało wiele pretensji czy to do Microsoftu, czy to do Sony za bezprawne korzystanie z patentów firmy znanej głównie z "bitew o wibracje". Liczne spory, z których najostrzejsze miały miejsce w 2002 roku, zakończone zostały porozumieniem wielkich koncernów oraz przelaniem na konta Immersion stosownych sum (Microsoft zapłacił w ten sposób 26 milionów dolarów, za co zakupił również pewną liczbę udziałów w firmie; firmie Sony zasądzono z kolei m.in. karę w wysokości 90 mln dolarów).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy