Reklama

Microsoft wykłada karty na stół

Startujące dziś targi elektroniki użytkowej CES przyniosą na pewno wiele ciekawych informacji na temat gadżetów i technologii, które w najbliższym czasie będą zmieniać nasze życie.

Jako pierwszy karty na stół wyłożył Microsoft.

Targi CES rozpoczynają się nominalnie dzisiaj, ale już wczoraj odbyły się pierwsze konferencje prasowe z nimi związane. Najważniejsza okazała się ta Microsoftu - gigant z Redmond zapowiedział swoje plany na nadchodzący rok, również te growe. Poznaliśmy liczbę sprzedanych egzemplarzy Xboksa 360, datę premiery Natala, a także nową usługę, Game Room, która spodoba się wszystkim oldskulowcom.

Zaczęło się jednak od przechwałek. Oficjalny komunikat koncernu mówi o tym, że na całym świecie sprzedało się już 39 milionów konsol Xbox 360. Jesteśmy w tyle, skoro baza użytkowników tej platformy w Polsce szacowana jest na 100-150 tysięcy...

Reklama

Czas na zapowiedzi. Podano datę premiery Natala - technologia wykrywania ruchu do Xboksa 360 pojawi się w sprzedaży w "świątecznym sezonie 2010". Czyli zapewne pod koniec listopada/na początku grudnia.

Nowym, bardzo ciekawym pomysłem jest zapowiedziany również wczoraj Game Room. To wirtualna przestrzeń odrobinkę podobna do Home, znanego z PlayStation 3, w której każdy z graczy będzie mógł stworzyć swój własny salon z automatami. Po takiej "automatowni" spacerować będzie avatar gracza i avatary zaproszonych przez niego znajomych, właściciel salonu będzie mógł kupować do niego "automaty" z klasycznymi grami sprzed lat, które mają kosztować stosunkowo niewiele, bo maksymalnie 400 MS Points. Fajne. Jest też filmik, który prezentuje pomysł (i zapewne wygląd) usługi Game Room. Wszystko już wiosną tego roku - uwaga! - TAKŻE NA PC! (oczywiście tam, gdzie oficjalnie można korzystać z Games for Windows Live).

Ujawniono także kilka informacji na temat DLC do Modern Warfare 2 i Alana Wake'a. Ta pierwsza gra pojawiła się na konferencji Microsoftu, bo DLC do niej w pierwszej kolejności pojawi się na Xboksie 360 (a więcej szczegółów na jego temat poznamy na wiosnę). Ta druga ukazuje się na razie wyłącznie na Xboksie i już teraz zapowiedziano do niej DLC, które ukaże się po premierze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy