Reklama

Microsoft nie odchodzi od AoE

Wraz z informacją o zamknięciu Ensemble Studios zaistniała troska o przyszłość serii Age of Empires. Przedstawiciele Microsoftu zapewniają jednak, że nie ma się o co martwić.

Wczoraj informowaliśmy, że wraz z zakończeniem prac nad Halo Wars Ensemble Studios zostanie zamknięte. Od samego początku zapowiadano, że trzon ekipy odpowiedzialnej za tego RTS-a w uniwersum Halo pozostanie pod skrzydłami Microsoftu tworząc jednak nową ekipę. Mimo to wiele wątpliwości wzbudziła przyszłość serii Age of Empires, za którą odpowiedzialne jest przecież Ensemble.

Optymistyczne dla fanów tego cyklu deklaracje złożył na swoim blogu Kevin Unangst, szef Games for Windows. "Pragnę jeszcze raz zapewnić, że Microsoft będzie nadal właścicielem dorobku marki Age of Empires. Jako spółka jesteśmy bardzo podekscytowani potencjałem Age of Empires, zaś jako gracz z niecierpliwością oczekuję na przyszły rozwój wydarzeń w tej sprawie" - napisał.

Reklama

Przypomnijmy, że trzecia część serii Age of Empires zawitała na rynek w 2005 roku. Od tego czasu doczekała się dwóch dodatków - The Warchiefs i The Asian Dynasties wydanych odpowiednio w 2006 i 2007 roku.

Obecnie w kwestii rozwoju marki na pecetach nie dzieje się absolutnie nic, za to właściciele DS-ów z niecierpliwością wyczekują Age of Empires: Mythologies, które ma ujrzeć światło dzienne w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje