Reklama

Microsoft mięknie - gry 18+ pojawią się w Windows Store

Można by rzec - "uderz w stół, a Microsoft się odezwie". Niedawno pojawiła się kontrowersyjna informacja, że gigant z Redmond nie będzie dopuszczał do swojego sklepu Windows Store gier dla dorosłych (z oznaczeniem M od ESRB i 18+ w przypadku PEGI).

Koncern zrewidował jednak swoją politykę, dzięki temu produkcje takie jak Skyrim będą mogły się tu pojawić.

Windows 8 oficjalnie zadebiutował na rynku. Kolejny system operacyjny Microsoftu umożliwia dostęp do cyfrowego sklepu Windows Store, w którym sprzedawane będą wszystkie aplikacje i gry wykorzystujące zalety nowego interfejsu "Okienek".

Niestety jakiś czas temu świat obiegła wieść, że koncern z Redmond nie będzie dopuszczał do usługi gier dla dorosłych, co wywołało - słuszne - oburzenie graczy.

Reklama

Firma postanowiła jednak zmienić zdanie i zaktualizowała swój regulamin. Od teraz wszystkie produkcje, które otrzymają od ESRB znaczek M i analogiczną od europejskiego PEGI klasyfikację 18+ dostępne będą w Windows Store.

Warto jednak zwrócić uwagę, że w USA jest jeszcze jedno oznaczenie - A, czyli Adult. Gry z taką oceną nie będą sprzedawane ani w amerykańskiej wersji usługi, ani na Starym Kontynencie. Na szczęście tytułów z takim znaczkiem jest bardzo niewiele - jest on bowiem zarezerwowany zazwyczaj tylko dla produkcji o charakterze pornograficznym.

Wiemy już, kiedy wybudujemy wirtualne miasto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje