Microsoft kupi twórców Second Life?

Linden Lab to studio, które stworzyło "grę" Second Life - cieszący się dużą popularnością wirtualny świat, na którym wzoruje się m.in. usługa Sony, Home.

Jak wynika z branżowych plotek, firmę tą wykupi wkrótce Microsoft. Po co? Gość ukrywający się pod nickiem Tizzers będący członkiem społeczności Second Life związanym z uniwersytetem Woodbury (znanym z kontaktów z twórcami gier) na swoim Twitterze napisał, że gigant z Redmond przymierza się do kupna Linden Lab.

"Mały ptaszek powiedział mi, że Microsoft może po cichu zaoferować w tym tygodniu kupno Linden Lab" - głosi wpis. Przedstawiciele studia odmówili komentarza w tej sprawie. Serwis TechEye dotarł jednak do anonimowego informatora, który twierdzi, że rzeczywiście jest coś na rzeczy. "Na Twitterze ujawniono tylko kilka szczegółów. Według czołowych pracowników studia Linden Lab, złożone im propozycje rozbawiły ich i Microsoft zwiększył ofertę" - tłumaczy.

Reklama

Po co gigantowi z Redmond twórcy Second Life? Wniosek nasuwa się jeden - Microsoft chce stworzyć usługę na Xboksa 360, która konkurowałaby z dostępnym na PlayStation 3 Home. A po co robić coś od podstaw, kiedy można skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań?

CDA
Dowiedz się więcej na temat: twórca | second life | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy