Reklama

Medal of Honor: Żołnierze Navy Seals ukarani za pomoc przy grze

Wygląda na to, że współpraca żołnierzy Navy Seals z EA przy pracach nad Medal of Honor: Warfighter nie wyszła im na dobre.

Nie dość, że gra nie spełniła oczekiwań graczy, to jeszcze, jak się okazało, zostali oni ukarani przez dowództwo za ujawnianie tajnych informacji developerom z Danger Close.

Reklama

Stacja CBS News donosi, że siedmiu członków elitarnej jednostki SEAL Team Six - tej samej, która zlikwidowała Osamę Bin-Ladena - pełniących rolę konsultantów przy produkcji Medal of Honor: Warfighter zostało ukaranych dyscyplinarnie przez swoich przełożonych. Powodem jest ujawnienie tajnych informacji w trakcie prac nad grą, za którą dostali osobne wynagrodzenie.

Wspomniana siódemka ukarana została naganą, przez następne dwa miesiące będą otrzymywać też o połowę mniejszą pensję. Ponadto w sprawie czwórki z żołnierzy, którzy zostali oddelegowani do innych czynności wojskowych wszczęto śledztwo.

Warto zwrócić uwagę, że sytuacja jest nieco inna niż w przypadku filmów pokroju "Act of Valor", przy kręceniu których uczestniczyli członkowie Navy Seals - wówczas żołnierze otrzymali pozwolenie od dowództwa na udzielanie poufnych informacji. Tutaj nie dostali oni zielonego światła na takie działania.

Chińskie czołgi chcą podbić Europę!

Dowiedz się więcej na temat: navy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje