Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Magicka: Świetna sprzedaż i nowe DLC

Firma Paradox Interactive ujawniła nowe dane dotyczące sprzedaży Magicki oraz jej dodatków. Zapowiedziano również nowe DLC do gry, które tym razem pozwoli graczom stanąć po drugiej stronie barykady i zmierzyć się z magami.

W czasie zorganizowanej przez firmę imprezy w Sztokholmie, Paradox Interactive pochwaliło się, że Magicka sprzedała się od dnia premiery, a więc od stycznia 2011 roku, w liczbie 1,3 miliona egzemplarzy.

Reklama

Natomiast wszystkie dodatki DLC (łącznie z paczkami strojów) do gry rozeszły się w liczbie 4 milionów kopii, z czego Vietnam nabyło 500 tysięcy osób.

W trakcie imprezy Paradox Interactive zapowiedziało także kolejne, trzecie duże rozszerzenie do Magicki. Dodatek The Other Side of the Coin pozwoli graczom wcielić się w tych "złych" i w ich skórze rozprawić się z sympatycznymi magami. Niestety na razie nie wiadomo nic więcej o DLC.

Wynik osiągnięty przez Magickę jest imponujący, zwłaszcza, że mamy do czynienia z grą niezależną i to wydaną tylko na jedną platformę - PC. Równie dobra sprzedaż dodatków do gry udowadnia, że cieszy się ona wciąż nieustającą popularnością i gracze chętnie do niej wracają.

A wydanie kolejnego rozszerzenia, do tego dość nietypowego, na pewno przedłuży żywotność produkcji. W końcu, kto nie zechce pokazać magom, gdzie ich miejsce?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje