Kwestia kompatybilności gitar w Rock Band i Guitar Hero?

W ciągu najbliższych miesięcy doczekamy się dwóch gier muzycznych wykorzystujących tworzone na wzór gitar elektrycznych kontrolery.

Jedną z nich będzie Rock Band, drugą Guitar Hero III: Legends of Rock. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy będzie można wykorzystać gitarę z jednej gry w drugiej i vice versa. Posiadacze Guitar Hero II, którzy już mają gitarę, również chcieliby wiedzieć, czy będą mogli z niej zrobić użytek w nowych produkcjach. Jak się okazuje, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Serwis 1UP postanowił przetestować wszystkie gitary z poszczególnymi grami lub w przypadku, gdy nie miał takiej możliwości, dowiedzieć się na temat ewentualnej kompatybilności. W ten sposób ustalono, że najbardziej kompatybilne są kontrolery do Guitar Hero. W przypadku dołączanej do Rock Banda gitary sprawa nie wygląda już tak dobrze. Najprawdopodobniej nie będzie ona współpracować z żadną produkcją z serii Guitar Hero. W takim wypadku logicznym byłoby, żeby gitara z GHIII nie działała z Rock Bandem. Tak jednak nie jest, co potwierdził serwis IGN. Ta kwestia z pewnością wyjaśni się w najbliższym czasie. Póki co zapraszamy do zapoznania się z krótką ściągą przedstawiającą to, która gitara będzie pracować z którą produkcją.

Reklama

Gitara

GHII

GHIII

Rock Band

GH II - Explorer

Tak

Tak

Tak

GH III - Les Paul

Tak

Tak

Tak

RB - Stratocaster

Raczej Nie

Nie

Tak

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: gitara | rock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama