Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Kolejne opóźnienia premiery Diablo III

Studio Blizzard jest doskonale znane z tego, że lubi dopieszczać swoje gry do maksimum możliwości. Potwierdza to przypadek Diablo III, któremu w dalszym ciągu brakuje trochę do etapu finalnego produktu.

Gracze, którzy mieli przyjemność wziąć udział w beta-testach Diablo III, widzieli pewnie, że gra wygląda już na prawie ukończoną. Wydawać by się mogło, że od premiery nie może nas dzielić zbyt dużo czasu. A jednak - Blizzard zamierza dalej prowadzić prace nad różnymi elementami produkcji.

Reklama

Okazuje się bowiem, że "Zamieć" zamierza wprowadzić w Diablo III pewne zmiany, o których do tej pory nie było mowy. W grze odmienione zostaną takie elementy, jak rozwój postaci, crafting czy interfejs. Aby wszystkie z nich działały tak jak powinny, potrzeba czasu.

"Podczas prac nad Diablo III słyszeliśmy wiele głosów, że zbytnio mieszamy w systemach, że gra jest dobra taka jaka jest i że powinniśmy ją już wydać. Myślę, że to sprawiedliwy komentarz, ale jednocześnie uważam, że jest błędny. Naszym zadaniem nie jest po prostu wydać jakąś tam grę, tylko wydać kolejną odsłonę Diablo. Nikt nie będzie pamiętał, jeśli ukaże się ona później, ale wszyscy zapamiętają, jeśli będzie świetna" - twierdzi Jay Wilson, reżyser Diablo III i jedna z ważniejszych osób w zespole.

Blizzard obecnie szlifuje grę i testuje różne wersje poszczególnych systemów. W Diablo III zajdą niemałe zmiany. Na przykład cechy postaci zmienią się na: siłę, zręczność, inteligencję i witalność. Nie będzie już zwojów identyfikacji, zmieni się położenie piątego przycisku na pasku szybkiego dostępu (teraz będzie dedykowanym przyciskiem mikstur), w grupie rzemieślników nie pojawi się jednak wieszczka... i tak dalej. Jeśli chcecie poczytać więcej na temat nowinek w Diablo III, przeczytajcie ten artykuł na Battle.net - www.eu.battle.net/d3/pl/blog/3599257/Zmiany_w_systemach_gry_-_Jay_Wilson_-19_01_2012#blog.

Cieszy, że Blizzard tak skrupulatnie podchodzi do swoich obowiązków i że chce wydać grę jak najbliższą doskonałości (to studio znane jest już z tego od lat). Martwi, że w związku z powyższymi informacjami nie mamy co liczyć na to, iż zagramy w Diablo III w pierwszej połowie tego roku, a i premiera w drugiej połowie staje się coraz mniej prawdopodobna.

Diablo III: Konsolowa wersja oficjalnie potwierdzona?

Dowiedz się więcej na temat: Diablo III

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje