Reklama

Kolejne części Dead Island w drodze!

Gdy w sieci pojawiła się informacja, że Techland zarejestrowało znak towarowy Dead World będący najprawdopodobniej nazwą sequela Dead Island, przedstawiciele wrocławskiego studia nie chcieli skomentować sprawy.

Teraz jednak przez przypadek zdradzili, że w planach jest kilka części cyklu z zombie. W wywiadzie dla serwisu niezgrani.pl Paweł Marchewka, prezes Techlandu, został zapytany o relacje między bohaterami, które mogliśmy zobaczyć na pamiętnym zwiastunie Dead Island, a których w samej grze zabrakło.

Odpowiadając na zadane pytanie, szef studia - przypadkiem lub nie - potwierdził, że jego ekipa planuje przynajmniej kilka części serii z żywymi trupami.

"Generalnie gra Dead Island była długo produkowana, to był duży projekt i nie mogliśmy go w nieskończoność komplikować relacjami emocjonalnymi, więc gdzieś trzeba było powiedzieć 'OK. Do tego produktu to wystarczy'. Na pewno w kolejnych odsłonach gracze mogą się spodziewać tych wszystkich głębszych rzeczy, których - powiedzmy - może i brakło w grze. Może się znajdą, albo będą rozwijane" - mówi Paweł Marchewka.

Reklama

Otrzymaliśmy więc oficjalne potwierdzenie, że kolejne części Dead Island powstają. Ale nie ma w tym nic dziwnego - światowy wydawca cyklu, Deep Silver, bardzo mocno inwestuje w serię - powstają komiksy na jej podstawie, a w planach jest także jej ekranizacja.

Nowy projekt twórców Gears of War na gali VGA?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje