Reklama

Kolejna gra oparta na serialu The Walking Dead

Przygodówka od Telltale Games nie będzie jedyną grą opartą na komiksie i serialu The Walking Dead. Tym razem otrzymamy FPS-a od Activision i studia Terminal Reality osadzonego w świecie pełnym zombie.

The Walking Dead: Video Game oparte będzie przede wszystkim na hicie telewizyjnym stacji AMC Głównymi bohaterami będą bracia Daryl i Merle Dixonowie, aczkolwiek gracz pokieruje tylko Darylem. Celem rodzeństwa jest bezpieczne dostanie się do Atlanty.

Choć gra będzie FPS-em, nacisk nie będzie położony na akcję, a na skradanie. Zombie to niebezpieczni przeciwnicy i nie warto wchodzić z nimi w bezpośrednie starcia. Zwłaszcza, że w świecie zaatakowanym przez żywe trupy amunicji jest niewiele. Nie tylko naboi jednak brakuje - aby przetrwać Daryl będzie musiał umiejętnie zarządzać dostępnym jedzeniem.

Reklama

W grze liczyć się będzie więc ukrywanie przed zombiakami, a to nie będzie łatwe - zjadacze mózgów potrafią wykryć bohatera zmysłami wzroku, dźwięku i zapachu. W trakcie swojej przygody Dixonowie spotkają jednak nie tylko żywe trupy, ale i kilku ocalałych, którzy pomogą rodzeństwu lub je skrzywdzą. To, jak zachowają się postacie niezależne zależeć będzie od podjętych przez gracza decyzji w czasie zabawy.

The Walkind Dead: Video Game ukaże się w 2013 roku na PC, X360 i PS3. Za grę odpowiedzialni są twórcy dwóch gier z "Pogromcami duchów" w roli głównej, czyli studio Terminal Reality.

Zwiastun gry The Walking Dead: Video Game:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy