Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Kolejna część Rage już potwierdzona!

Choć Rage nie pojawiło się jeszcze w sklepach, uruchomienie nowej marki przez id logicznie sugerowało przyszły sequel.

Na łamach serwisu Industry Gamers szef studia John Carmack potwierdził, że druga część powstanie. I przyznał, że dawno nie przeżywał tak silnej twórczej ekstazy.

Reklama

"Patrząc na możliwą do przewidzenia przyszłość, jestem obecnie bardziej podekscytowany gamingiem, niż byłem przez długi czas - albo nawet i kiedykolwiek. Technologia jest ekscytująca, robimy niesamowite rzeczy, świetne pod każdym względem. Jestem daleki od wypalenia lub twierdzenia, że gatunki są wyeksploatowane" - czytamy w wypowiedzi Carmacka.

Carmack potwierdził też, że Rage nie zakończy się na jednej części. "Teraz wszystko w Rage się gotuje. Mamy jeszcze kilka tygodni na wypolerowanie wszystkiego, natomiast całkowicie szaleję za tym, co zamierzamy zrobić w Rage 2, jak podrasujemy część aspektów gry które nie wyszły nam idealnie, ale znalazły się w pierwszej części. Możemy zrobić jeszcze wiele dobrego i już myślę o pracy nad innymi projektami bazującymi na silniku id Tech 5. Szukamy też rozwiązań graficznych do id Tech 6, myślimy nad dalszym rozwojem produktów... tak, jestem super zajęty" - potwierdził Carmack.

Zanim jednak wybuchniecie radością, pamiętajcie, że w czerwcu Carmack zapowiedział, iż po wydaniu Rage zespół id zajmie się pracami nad Doomem 4. Tak czy inaczej, dobrze wiedzieć, że studio patrzy śmiało w przyszłość.

Dowiedz się także, co z nową odsłoną serii Quake

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje