Kiedy komórki wyprzedzą konsole?

Nowoczesne telefony zmieniają się powoli w multimedialne centra rozrywki. Mark Rein z Epic Games spekuluje, kiedy staną się potężniejsze od konsol stacjonarnych.

Rosnąca popularność gier na telefony komórkowe nie umknęła największym producentom. Mark Rein z Epic Games uważa, że w ciągu kilku lat dogonią pod względem możliwości konsole stacjonarne tej generacji. Szczególnie nie może się nachwalić technologii Tegra 2 od nVidii, która według niego świetnie nadaje się dla Unreal Engine 3.

To jest naprawdę niezwykle potężna platforma i radzi sobie dobrze w zakresie mocy, jakiego potrzebuje Unreal Engine 3, więc najpewniej byłaby dla niego dobra. Jeżeli Tegra 2 może robić to dziś, to tylko pomyślcie o mocy Tegra 3 i Tegra 4.

Reklama

To samo tyczy się przyszłych generacji iPhone i iPod Touch. Jeżeli utrzymają się obecne trendy, to za kilka krótkich lat zobaczymy przenośne urządzenia o mocy konsol PlayStation 3 i Xbox 360, a nawet wyższej.

Wypowiedź Reina wydaje się być ostrzeżeniem dla twórców konsol, którzy chcą przedłużyć ich cykl życia, aby osiągnąć zyski i odzyskać środki poniesione na ich projektowanie. Czy słowa prezesa Epic Games okażą się prorocze przekonamy się za kilka lat.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: wyprzedzanie | telefony | komórki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy