Reklama

Jeszcze więcej gier w uniwersum Warhammera od THQ

THQ przedłużyło właśnie umowę licencyjną, dzięki które stworzy nowe gry w świecie Warhammera.

Nie wiadomo dokładnie jak długo umowa pomiędzy THQ a właścicielem marki Warhammer, czyli Games Workshop potrwa, ale pewne jest, że obejmie gry wydane na konsole, PC jak i sprzęty mobilne. Z oświadczenia wydawcy możemy się też dowiedzieć, że Warhammer 40 000: Down of War sprzedało się w liczbie 6.5 mln egzemplarzy.

"Nasze uniwersum Warhammera 40 000 będzie nadal rosnąć wraz z nowymi grami najwyższej jakości na wszystkie platformy w tym zbliżające się Warhammer 40 000: Space Marine i Warhammer 40 000: Dark Millenium Online" - wyjawia Brian Farrell CEO THQ.

Reklama

Space Marine będzie grą akcji TPP w której wcielimy się w postać Kapitana Tytusa. Naszym zadaniem będzie odparcie inwazji Orków na jednej z planet Imperium. Mimo tego, że na pierwszy rzut oka rozgrywka może wyglądać podobnie jak w Gears of War to twórcy postanowili zrezygnować całkowicie z systemu osłon.

Ma to związek z tym, że żołnierze Space Marines są znani przede wszystkim z parcia do przodu i frontalnego ataku. Gra powstaje na PC, Xboksa 360 i PS3. Premiera przewidziana jest na sierpień tego roku.

Z kolei o drugiej pozycji wiemy zdecydowanie mniej. Do tej pory twórcy ujawnili, że będzie to gra MMO RPG, a zatem przeznaczona jedynie do rozgrywki w sieci. Ukaże się jedynie na PC, a plany wydawnicze sięgają dopiero przyszłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje