Reklama

Jest już demo XCOM: Enemy Unknown

Na tę grę czekają wszyscy miłośnicy strategii (i nie tylko), jak również wszelkiego rodzaju przygód z UFO w rolach głównych. W końcu mogą ją wypróbować.

Póki co jeszcze nie w pełnej wersji, tylko demonstracyjnej. Ta trafiła właśnie na Steama, z którego można ją pobrać bez żadnych opłat. Przyda się do tego szybkie łącze, gdyż demo zajmuje prawie sześć gigabajtów (ew. można zostawić komputer włączony na noc).

Co nas czeka w wersji demonstracyjnej XCOM: Enemy Unknown? Dwa poziomy wyciągnięte z tutorialowej części kampanii dla pojedynczego gracza. To niewiele (zwłaszcza jak na prawie sześć gigabajtów do pobrania), ale w trakcie tych dwóch misji można zapoznać się z najważniejszymi elementami gry.

Reklama

Póki co demo jest dostępne wyłącznie na pecetach, tylko na Steamie. Jednak twórcy ze studia Firaxis mają w planach wypuszczenie go także w wersjach na Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Ma do tego dojść "wkrótce", ale nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie.

Warto dodać, że pecetowe demo można uruchomić wyłącznie na Windowsie od Visty w górę. Pod XP gra niestety nie zadziała. Ponadto przypomnijmy, że do uruchomienia jej niezbędny będzie procesor dwurdzeniowy 2GHz, 2GB pamięci RAM oraz karta graficzna co najmniej pokroju GeForce'a 8600GT.

XCOM: Enemy Unknown to kontynuacja kultowej, strategicznej serii z ufoludkami w rolach głównych i jednocześnie jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Jej premiera została zaplanowana na 12 października.

Pecetowa wersja będzie bliższa oryginałowi sprzed lat - znajdziemy w niej bardziej rozbudowany interfejs, klasyczne sterowanie za pomocą klawiatury i myszki etc. Z kolei wydanie konsolowe zostanie stosownie uproszczone, tak aby można było je bez problemu obsłużyć za pomocą pada, z pozycji kanapowej.

Sony rejestruje patent na zabezpiecznia biometryczne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje